Trwa ładowanie...

Są informacje o stanie zdrowia kard. Nycza

Podczas mszy św. Krzyżma w archikatedrze warszawskiej zasłabł kard. Kazimierz Nycz. Został przetransportowany do szpitala na badania diagnostyczne. Pojawiły się już pierwsze informacje o stanie zdrowia duchownego.
Share
Są wiadomości o stanie zdrowia kard. Nycza
Są wiadomości o stanie zdrowia kard. NyczaŹródło: EASTNEWS, Fot: RAFAL OLEKSIEWICZ
dzscx63

"Podczas Mszy św. Krzyżma w Archikatedrze Warszawskiej kard. Kazimierz Nycz zasłabł. (...) Jest pod opieką lekarzy w jednym z warszawskich szpitali, przechodzi badania. (...) Prosimy o modlitwę" - przekazał w czwartek ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik prasowy Archidiecezji Warszawskiej.

Mszę świętą kontynuował biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek.

Archidiecezja przekazała, jak czuje się kard. Nycz

"Kard. Kazimierz Nycz jest hospitalizowany z powodu chwilowego zasłabnięcia. Jego stan jest stabilny. Trwają szczegółowe badania. Arcybiskup warszawski pozostanie w szpitalu MSWiA w Warszawie jeszcze przez kilka dni." - napisał ks. Przemysław Śliwiński.

dzscx63

Jak dodał, kolejny komunikat zostanie opublikowany po zebraniu wyników wszystkich badań.

Kard. Kazimierz Nycz zasłabł podczas mszy. Trafił do szpitala

Msza Krzyżma nazywana jest również mszą olejów. To uroczysta eucharystia sprawowana w Wielki Czwartek, w godzinach przedpołudniowych. W jej trakcie biskup błogosławi trzy oleje: chorych, katechumenów i krzyżma.

Liturgia odprawiana jest przez biskupa, co do zasady w katedrze (są jednak przypadki że w innym kościele np. w Krakowie odbywa się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego), gdzie gromadzą się kapłani z całej diecezji, aby sprawować liturgię razem ze swoim ordynariuszem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dzscx63

Podziel się opinią

Share
dzscx63
dzscx63
Więcej tematów