Trwa ładowanie...

Kard. Kazimierz Nycz zasłabł podczas mszy. "Prosimy o modlitwę"

Kard. Kazimierz Nycz zasłabł podczas odprawiania mszy świętej w Wielki Czwartek w archikatedrze warszawskiej. Metropolita warszawski został przetransportowany do szpitala na badania diagnostyczne.
Share
Kard. Kazimierz Nycz zasłabł podczas mszy. "Prosimy o modlitwę"
Kard. Kazimierz Nycz zasłabł podczas mszy. "Prosimy o modlitwę"Źródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
dzscx63

Do zasłabnięcia kard. Kazimierza Nycza doszło w Wielki Czwartek w archikatedrze warszawskiej, gdzie duchowny przewodniczył liturgii. Po rozpoczęciu mszy duchowny zachwiał się. Jego sekretarz oraz proboszcz archikatedry podali mu wodę - informuje katolicki portal gość.pl.

Komunikat dotyczący stanu zdrowia kardynała wydała kuria archidiecezji warszawskiej. Poproszono o modlitwę za jego osobę.

"Podczas Mszy św. Krzyżma w Archikatedrze Warszawskiej kard. Kazimierz Nycz zasłabł. Został przewieziony do szpitala na badania diagnostyczne. Mszę Świętą kontynuował biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek. Prosimy o modlitwę za Arcybiskupa Metropolitę Warszawskiego" - przekazał w komunikacie ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik prasowy kardynała i archidiecezji warszawskiej.

dzscx63

W rozmowie z Wirtualną Polską rzecznik potwierdził, że aktualnie kard. Nycz przechodzi badania, a archidiecezja nie będzie udzielać innych informacji do czasu poznania diagnozy lekarza. Moment, w którym duchowny traci równowagę, uchwyciły kamery.

Kard. Kazimierz Nycz zasłabł podczas mszy. Trafił do szpitala

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Zmiany w rejestracji na szczepienia? Michał Dworczyk wyjaśnia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dzscx63

Podziel się opinią

Share
dzscx63
dzscx63
Więcej tematów