Trwa ładowanie...

Są powody do zazdrości. Szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska otrzymała sowite nagrody

Współpracownicy marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego nie mogą narzekać. Poza pensją przyznawane jest im też dodatkowe wynagrodzenie. Prawie 37 tys. - tyle ma wynosić wysokość nagród, które dostała szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska.

Share
Są powody do zazdrości. Szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska otrzymała sowite nagrodyŹródło: PAP, fot: Jacek Turczyk
d2t3fdr

Szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska została wyróżniona za "szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej". Nie skończyło się jednak tylko na pochwałach słownych. Za nimi idą też pieniądze.

Kaczmarskiej przyznano nagrody w łącznej kwocie 36 77,90 zł - poinformował "Super Express". - Nagrody zostały przyznane za znaczny wkład wniesiony w obsługę Sejmu i jego organów - powiedziało dziennikowi biuro Kancelarii.

Przypomnijmy. że w kwietniu "Fakt" informował o zwiększeniu budżetu Kancelarii Sejmu o ponad 28 mln zł. Z tej kwoty na wynagrodzenia przeznaczono 4,2 mln zł. Jednocześnie liczba etatów wzrosła o zaledwie cztery.

Zobacz też: Nowe centrum medialne w Sejmie kosztowało 120 tys. zł

Kariera Kaczmarskiej

Obecna szefowa Kancelarii Sejmu z polityką związała się w 1998 r. Wtedy, do 2001 r. pracowała w Klubie Parlamentarnym Akcji Wyborczej Solidarność. Później, w latach 2002–2016 była radną Prawa i Sprawiedliwości w dzielnicy Targówek w Warszawie. Działała tez jako przewodnicząca PiS tej dzielnicy. Od 2006 do 2016 była dyrektorem biura Klubu Parlamentarnego PiS.

d2t3fdr

16 lutego 2016 marszałek Sejmu Marek Kuchciński powołał ją na stanowisko zastępcy szefa Kancelarii Sejmu. Od 4 października 2016 pełniła obowiązki szefa Kancelarii Sejmu, a w styczniu została szefem Kancelarii Sejmu.

W październiku 2016 r. "Super Express" donosił, że na tym stanowisku Kaczmarska zarobi ok. 13 tys. zł miesięcznie. - Pensja wysokich urzędników państwowych, w tym szefa Kancelarii Sejmu i jego zastępców, składa się z wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego. W tym przypadku wynagrodzenie zasadnicze wynosi 9892,20 zł, natomiast dodatek funkcyjny 2649,70 zł. Szef Kancelarii Sejmu ma też prawo do dodatku służbowego, który wynosi od 5 do 20 proc. i jest uzależniony od stażu pracy - mówiło w rozmowie z dziennikiem sejmowe biuro prasowe.

Źródło: "Super Express"/WP

d2t3fdr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t3fdr
d2t3fdr
Więcej tematów