Trwa ładowanie...
d1r6vw8

4 mln zł więcej na pensje i nagrody. Marek Kuchciński zwiększył budżet Sejmu

Aż 4 mln zł więcej będzie nas kosztowało wynagrodzenie pracowników Sejmu. Te pieniądze zostaną przeznaczone nie tylko na regularne pensje, ale i nagrody. W instytucji kierowanej przez Marka Kuchcińskiego sporo jest tzw. umów śmieciowych. To w dużej mierze doradcy, którzy mają ogromny wpływ na marszałka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marek Kuchciński, Marszałek Sejmu
Marek Kuchciński, Marszałek Sejmu (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d1r6vw8

O ponad 28 mln zł zwiększył się budżet Kancelarii Sejmu. Na co przeznaczone zostaną te środki? Między innymi na wynagrodzenia. Na ten cel trafi 4,2 mln zł. Ale to wcale nie oznacza, że w instytucji kierowanej przez Marka Kuchcińskiego pracuje dużo więcej osób - liczba etatów wzrosła o zaledwie 4.

Ale więcej jest umów-zlecenie, czyli tzw. śmieciówek - podaje Fakt24.pl. Na tę formę zatrudnienia Kancelaria Sejmu wyda ponad 2,4 mln zł więcej. Według informatorów portalu pieniądze trafiają do doradców Marka Kuchcińskiego. Nieoficjalnie mówi się, że mają oni duży wpływ na polityka PiS. To z tego kręgu miał paść pomysł ogrodzenia Sejmu parkanem. Mają też pomagać w pisaniu przemówień.

Kilka tygodni temu opinię publiczną zelektryzowała informacja, że Marek Kuchciński wydaje 60 tys. zł na obsługę medialną. Zajmuje się tym firma Gall-Media, należącej do byłej dziennikarki TVP, a obecnie działaczki PiS Lidii Gall.

d1r6vw8

Podziel się opinią

Share

d1r6vw8

d1r6vw8
Więcej tematów