Trwa ładowanie...

4 mln zł więcej na pensje i nagrody. Marek Kuchciński zwiększył budżet Sejmu

Aż 4 mln zł więcej będzie nas kosztowało wynagrodzenie pracowników Sejmu. Te pieniądze zostaną przeznaczone nie tylko na regularne pensje, ale i nagrody. W instytucji kierowanej przez Marka Kuchcińskiego sporo jest tzw. umów śmieciowych. To w dużej mierze doradcy, którzy mają ogromny wpływ na marszałka.

4 mln zł więcej na pensje i nagrody. Marek Kuchciński zwiększył budżet SejmuŹródło: PAP, fot: Leszek Szymański
df897lc

O ponad 28 mln zł zwiększył się budżet Kancelarii Sejmu. Na co przeznaczone zostaną te środki? Między innymi na wynagrodzenia. Na ten cel trafi 4,2 mln zł. Ale to wcale nie oznacza, że w instytucji kierowanej przez Marka Kuchcińskiego pracuje dużo więcej osób - liczba etatów wzrosła o zaledwie 4.

Ale więcej jest umów-zlecenie, czyli tzw. śmieciówek - podaje Fakt24.pl. Na tę formę zatrudnienia Kancelaria Sejmu wyda ponad 2,4 mln zł więcej. Według informatorów portalu pieniądze trafiają do doradców Marka Kuchcińskiego. Nieoficjalnie mówi się, że mają oni duży wpływ na polityka PiS. To z tego kręgu miał paść pomysł ogrodzenia Sejmu parkanem. Mają też pomagać w pisaniu przemówień.

Kilka tygodni temu opinię publiczną zelektryzowała informacja, że Marek Kuchciński wydaje 60 tys. zł na obsługę medialną. Zajmuje się tym firma Gall-Media, należącej do byłej dziennikarki TVP, a obecnie działaczki PiS Lidii Gall.

df897lc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
df897lc
Więcej tematów