Trwa ładowanie...

Na pomoc było za późno. Mężczyzna nie żyje

W środę 30 listopada 2022 roku w budynku mieszkalnym w Świnkowie, w gminie Krotoszyn na skutek nieszczelności pieca kaflowego doszło do zadymienia mieszkania. Wewnątrz znaleziono nieprzytomnego mężczyznę. Niestety, na ratunek było za późno.

Wewnątrz zadymionego mieszkania znaleziono mężczyznęWewnątrz zadymionego mieszkania znaleziono mężczyznęŹródło: OSP Biadki, fot: OSP Biadki
dqplnfj
dqplnfj

Zgłoszenie o zadymieniu w budynku mieszkalnym do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 17:45. Z informacji przekazanej do Dyżurnego Stanowiska Kierowania wynikało, że w środku znajduje się jedna osoba.

Na miejsce skierowane zostały trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie, jeden zastęp z jednostki OSP Biadki oraz jeden zastęp z jednostki OSP Orpiszew. Do zdarzenia udał się również Komendant Powiatowy PSP w Krotoszynie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Groźny incydent nad Japonią. Tokio poderwało myśliwce

Na miejscu w wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że wewnątrz zadymionego mieszkania znajduje się nieprzytomny mężczyzna. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i ewakuowali osobę poszkodowaną na zewnątrz, gdzie po stwierdzeniu braku parametrów życiowych przystąpili do resuscytacji krążeniowo oddechowej. Po dotarciu na miejsce zespołu ratownictwa medycznego w wyniku przeprowadzonych badań przez personel medyczny odstąpiono od dalszej resuscytacji. Niestety na ratunek było za późno, funkcji życiowych mężczyzny nie udało się przywrócić.

dqplnfj

Równolegle do działań medycznych strażacy w mieszkaniu wygasili piec i przystąpili do przewietrzania pomieszczeń. Na bieżąco monitorowali urządzeniami pomiarowymi obecność gazów niebezpiecznych w atmosferze. W pierwszej fazie działań mierniki wskazywały wysokie wartości świadczące o obecności tlenku węgla, kolejne pomiary wykonane przez ratowników przy otwartych oknach wskazały niższe wartości stężenie tlenku węgla, które stopniowo osiągnęły wartości zerowe. W końcowej fazie działań na miejsce dotarli funkcjonariusze policji, którzy podjęli czynności zmierzające do ustalenia okoliczności zdarzenia.

Strażacy po raz kolejny apelują!

Tlenek węgla zwany czadem – to cichy zabójca, przed którym może ostrzec nas czujka. Dlatego po raz kolejny apelujemy do mieszkańców powiatu krotoszyńskiego, by zaopatrzyli się w tego typu urządzenie.

Inwestycja w czujnik tlenku węgla to inwestycja w nasze bezpieczeństwo. Urządzenie poprzez głośny sygnał dźwiękowy oraz świetlny zaalarmuje o podwyższonym stężeniu tlenku węgla w pomieszczeniu. Koszt takiego czujnika jest niewspółmierny z korzyściami, które możemy osiągnąć. To niepozorne elektroniczne urządzenie ratuje ludzkie życie!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dqplnfj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqplnfj
Więcej tematów