Lublin stanie się plenerem hollywoodzkiej produkcji. Trwa nabór statystów
Wkrótce Lublin stanie się plenerem hollywoodzkiej produkcji pod tytułem "The Real Pain" w reżyserii Jesse Eisenberga. Film będzie kręcony w różnych przestrzeniach miasta. W związku z tym trwa nabór osób, które chciałyby wystąpić w filmie w roli statystów.
– Niezwykle cieszę się, że perspektywa kolejnej znakomitej produkcji filmowej kręconej w Lublinie, staje się coraz bliższa. Amerykański film "The Real Pain", który powstanie w naszym mieście, będzie niezwykłą okazją, by zaprezentować filmowy potencjał Lublina w kinie światowego formatu. Podjęta współpraca potwierdza pozycję Lublina jako miasta filmowego, docenianego ze względu na dostępność i różnorodność plenerów, ale też oferującego skuteczne i atrakcyjne wsparcie dla ekip filmowych – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.
Reżyser, scenarzysta i odtwórca jednej z głównych ról, Jesse Eisenberg, to światowej sławy aktor znany między innymi z ról w filmach Woody’ego Alena: "To Rome with Love" i "Cafe Society". Przełomem w jego karierze był udział w filmie Davida Finchera "The Social Network", w którym wcielił się w postać Marka Zuckerberga założyciela portalu społecznościowego Facebook. Wysoko oceniona rola przyniosła nominacje do Oscara w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy, Złotego Globu i Nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej (BAFTA). Jest również reżyserem filmu "When You Finish Saving the World" oraz sztuk teatralnych "Asuncion", "The Revisionist" i "The Spoils".
Film fabularny pod tytułem "The Real Pain" to historia, która koncentruje się na napiętych relacjach między kuzynami – Benjim (w tej roli Kieran Culkin, znany z roli Romana Roya w serialu "Sukcesja") i Davidem (w tej roli Jesse Eisenberg). Ma strukturę filmu drogi, zaczynającego się w Nowym Yorku i Warszawie, a kończącego w Krasnymstawie. Po drodze bohaterzy odwiedzają niektóre z ważnych polskich obiektów kulturalnych i historycznych, w większości zlokalizowanych w Lublinie. Obraz będzie realizowany w języku angielskim. Szeroką widownię zyska dzięki międzynarodowej dystrybucji w kinach, pokazach na światowych festiwalach filmowych i publikacji na platformach streamingowych.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Współproducentem ze strony polskiej jest firma filmowa Extreme EmoDons Ewy Puszczyńskiej z Łodzi znana z realizacji takich filmów jak: "Inland Empire" Davida Lyncha, "Ida" i "Zimna Wojna" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, "Quo Vadis Aida" Jasmily Zbanic i "Zabij to i wyjedź z tego miasta" Mariusza Wilczyńskiego.
Trwa nabór statystów, w którym przyjmowane są osoby dorosłe i dzieci w każdym wieku. Aby zgłosić swoją kandydaturę wystarczy na adres film@sceneria.com.pl wysłać mail z tytułem BAZA, zawierający m.in. imię, nazwisko, wiek oraz fotografię twarzy i sylwetki.
To kolejny projekt Lubelskiego Funduszu Filmowego, dzięki któremu w naszym mieście pracują filmowcy z Ameryki Północnej. Wiosną ubiegłego roku na Starym Mieście mieszkańcy i turyści obserwowali scenografię z czasów II wojny światowej i powstawanie dramatycznych scen do filmu polsko-kanadyjskiego "Przysięga Ireny" w reżyserii Louise Archambault. To prawdziwa historia Ireny Gut Opdyke, Polki, odznaczonej w 1982 r. medalem "Sprawiedliwy wśród Narodów Świata". Scenariusz napisał Dan Gordon, autor oskarowego "Rain man’a". W rolach głównych zagrali Sophie Nelise, kanadyjska wschodząca gwiazda młodego pokolenia oraz Dougray Scott, gwiazda światowego formatu. Premiera tego obrazu już jesienią tego roku.