Trwa ładowanie...
dq094v1

Rzymskie wakacje będą droższe. Wzrastają ceny komunikacji miejskiej

Złe wiadomości dla wybierających się do Rzymu. W stolicy Włoch drożeje od jutra komunikacja miejska, a na początku czerwca zdrożeją taksówki.

Share
dq094v1

Od lat bilet autobusowy kosztował euro, podczas gdy w górę szły wszystkie ceny. Podwyżka jest jednak dość drastyczna, bo od razu o pięćdziesiąt procent. Na pocieszenie przedłużono ważność biletu z 75 do stu minut, co może jednak nie wystarczyć na przejechanie z jednego końca miasta na drugi, ponieważ autobusy kursują rzadko, a ulice, zwłaszcza w centrum, są zawsze zatłoczone.

Dość skomplikowane są nowe opłaty za korzystanie z taksówek. Taryfa wyjściowa wynosi jeden euro dziesięć centów za kilometr, ale tylko do momentu, gdy na liczniku pojawi się 11 euro, potem taryfa za jeden kilometr wzrasta do euro trzydziestu centów, a kiedy należność za kurs przekroczy 24 euro, wynosi już euro sześćdziesiąt.

Przewidziano zniżki dla samotnych kobiet korzystających z taksówek w godzinach nocnych, dla chorych jadących do szpitala oraz dla młodzieży wracającej z dyskoteki.

dq094v1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dq094v1
dq094v1
Więcej tematów