"Rzeka Bóbr może być nieobliczalna". Obawy w woj. lubuskim

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu, które od niedzielnego przedpołudnia do poniedziałku rano mogą występować w południowej części woj. lubuskiego. Jest obawa o rzekę Bóbr.

Ostrzeżenia dla kolejnych regionów
Ostrzeżenia dla kolejnych regionów
Źródło zdjęć: © PAP
oprac. KBŃ

Ostrzeżenie zostało wydane dla powiatów: krośnieńskiego, nowosolskiego, wschowskiego, zielonogórskiego i Zielonej Góry, żagańskiego i żarskiego.

Zgodnie z alertem, na ich terenie od godz. 11 w niedzielę do godz. 6 w poniedziałek (16 września) są prognozowane opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, w wysokości do 45 mm.

Prawdopodobieństwo pojawiania się zjawiska określono na 80 proc.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak czytamy w serwisie gazetalubuska.pl, rzeka Bóbr może być nieobliczalna. Obowiązuje ostrzeżenia hydrologiczne 3 stopnia na obszarze rzeki Bóbr od Pilchowic do ujścia do Odry oraz Kwisy od Leśnej do ujścia do Bobru.

- Na razie Bóbr przekroczył stany ostrzegawcze. Idzie do nas jednak fala powodziowa. Pilchowice zapowiadają niekontrolowany zrzut wody, która po prostu przeleje się górą. O godzinie 17 fala powodziowa minie Lwówek Śląski, potem ruszy w naszą stronę - informuje dziennikarka Gazety Lubuskiej.

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl

Aktualnie wydane ostrzeżenia meteorologiczne IMGW

• Ostrzeżenie 1, 2 i 3 stopnia dotyczące intensywnych opadów deszczu – woj. dolnośląskie, opolskie, śląskie, częściowo lubuskie i wielkopolskie.

• Ostrzeżenie 1 stopnia dotyczące burz – woj. lubelskie, mazowieckie, podlaskie, świętokrzyskie, łódzkie, podkarpackie, małopolskie, śląskie.

• Ostrzeżenie 1 stopnia dotyczące silnego deszczu z burzami – woj. małopolskie, podkarpackie, śląskie.

• Ostrzeżenie 1 stopnia dotyczące silnego wiatru – woj. dolnośląskie.

Masz zdjęcie lub nagranie, na którym widać skutki ulew? Czekamy na Wasze materiały na dziejesie.wp.pl

Źródło: IMGW/PAP/gazetalubuska.pl

Źródło artykułu:WP Wiadomości
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)