Trwa ładowanie...

Rzecznik rządu zdradził dane. Kolejny rekord IV fali

Rzecznik rządu Piotr Mueller w środę rano poinformował w Wirtualnej Polsce o kolejnym potężnym wzroście dziennej liczby zakażeń. Według jego informacji minionej doby odnotowano 18 550 przypadków koronawirusa. Oficjalne dane resortu zdrowia zostaną opublikowane około godziny 10.30.

Share
Rzecznik rządu zdradził dane. Znów lawina nowych zakażeń Rzecznik rządu zdradził dane. Znów lawina nowych zakażeń Źródło: East News
d2ld57b

O sytuacji epidemicznej w Polsce Piotr Mueller mówił w Programie WP "Tłit". Z jego słów wynika, że minionej doby odnotowano 18 550 zakażeń. Z kolei wiceminister zdrowia Waldemar Kraska na antenie Radia Zet podał, że COVID-19 przyczynił się do śmieci kolejnych 269 osób.

- Mieliśmy teraz do czynienia z dłuższym weekendem, w związku z czym część osób nieco później idzie wykonać testy, więc ten dzisiejszy peak wynikać też może z nieco opóźnionej reakcji osób, jeśli chodzi o objawy - mówił rzecznik rządu. - Ale specjalnie bym się tutaj nie pocieszał, bo sytuacja jest poważna i musimy to brać pod uwagę - dodał.

Muelller pytany o obostrzenia wskazał, że obecnie rząd skupia się przede wszystkim na zapewnieniu szpitalom pomocy w postaci zwiększenia liczby dostępnych łóżek. Wskazał, że każda decyzja o lockdownie może być poważnym obciążeniem dla gospodarki. - To są decyzje, tym trudniejsze, że istnieje możliwość zaszczepienia się, a rok temu takiej alternatywy jeszcze nie było - wskazał.

Rzecznik rządu o kolejnym rekordzie IV fali pandemii. Lawina nowych zakażeń

Rekord IV fali. Co z meczem na Stadionie Narodowym?

Rzecznik rządu odniósł się również do wątpliwości wokół zbliżającego się meczu polskiej reprezentacji na Stadionie Narodowym. W przestrzeni publicznej pojawiają się głosy, że spotkanie nie powinno się tam odbyć, a obiekt powinien posłużyć ponownie jako szpital tymczasowy.

d2ld57b

- W tej chwili na terenie województwa mazowieckiego uruchamiamy pozostałą bazę szpitalną. Szpital na Stadionie Narodowym to jest jeden z ostatnich kroków, jeśli chodzi o zwiększanie bazy szpitalnej, ale jesteśmy w gotowości - powiedział polityk. - Jestem w stanie sobie wyobrazić, że w ciągu kilku tygodni zapadnie decyzja i rozpoczną się przygotowania do stawiania fizycznej infrastruktury z powrotem na stadionie - stwierdził. - To jest wariant, który możliwy jest już w listopadzie - dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d2ld57b

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ld57b
d2ld57b
Więcej tematów