Trwa ładowanie...
d2fntwy
IAR

Rzecznik rządu: nie będzie ujawnienia szczegółów opinii KE

• Rafał Bochenek: gabinet premier Beaty Szydło nie zamierza w najbliższym czasie przedstawiać szczegółów opinii Komisji Europejskiej w sprawie stanu praworządności w Polsce
• Apelowali o to politycy PO Agnieszka Pomaska i Rafał Trzaskowski
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rzecznik rządu: nie będzie ujawnienia szczegółów opinii KE
(Agencja Gazeta, Fot: Slawomir Kaminski)
d2fntwy

Jak powiedziała Agnieszka Pomaska, klub parlamentarny PO złożył formalny wniosek o włączenie do porządku obrad Sejmu informacji premier Beaty Szydło w sprawie opinii Komisji Europejskiej. Jednak, jak dodała, wniosek został odrzucony przez marszałka Marka Kuchcińskiego.

Rzecznik rządu Rafał Bochenek powiedział, że wynika to z tego, że przesłana do Polski opinia ma poufny charakter. - W związku z tym, działając w oparciu o wzajemne zaufanie i prowadzony dialog z Komisją Europejską, nie możemy dokonać tego, o co proszą nas przedstawiciele Platformy Obywatelskiej - tłumaczył Rafał Bochenek.

Komisja Europejska wydała opinię na temat stanu praworządności w Polsce w związku ze sporem wokół Trybunału Konstytucyjnego. Treści opinii nie opublikowano, ale jak poinformowano w Brukseli, jest ona krytyczna wobec prób rozwiązania kryzysu.

d2fntwy

Podziel się opinią

Share
d2fntwy
d2fntwy
Więcej tematów