Trwa ładowanie...
31-07-2015 12:40

Rzecznik Putina Dimitrij Pieskow: odpowiadając na sankcje opieramy się na zasadzie wzajemności

Rosja stosuje zasadę wzajemności wobec krajów, które nakładają na nią sankcje, ale nie wyklucza też odpowiedzi asymetrycznej - oznajmił rzecznik prezydenta Władimira Putina, Dimitrij Pieskow.

Rzecznik Putina Dimitrij Pieskow: odpowiadając na sankcje opieramy się na zasadzie wzajemnościŹródło: AFP, fot: Kirill Kudryavtsev
d6vbcf5

- Ogółem zasada wzajemności jest bez wątpienia - w przypadku takiej wymiany sankcji - zasadą podstawową. Jednocześnie nie można wykluczać pewnych działań asymetrycznych - powiedział Pieskow dziennikarzom. W ten sposób odpowiedział na pytanie, czy Rosja będzie rewanżować się za dalsze zaostrzenie sankcji wobec niej.

Rzecznik Kremla dodał, że dla Rosji sankcje odwetowe nie są celem samym w sobie. - Nasz stosunek do podobnych decyzji ze strony USA jest dobrze znany. (...) Uważamy, że sankcje te są nielegalne, przeczą normom prawa międzynarodowego, szkodzą stosunkom dwustronnym, a przede wszystkim są to kroki, które Amerykanie podejmują bez jakiegokolwiek jasnego powodu - mówił Pieskow.

Stany Zjednoczone nałożyły w czwartek kolejne sankcje na obywateli rosyjskich i ukraińskich oraz firmy, w szczególności spółki zależne od rosyjskiego koncernu Rosnieft i banku Wnieszekonombank. Jak podało amerykańskie ministerstwo finansów, sankcjami objęto osoby i firmy, które były zaangażowane w omijanie już istniejących restrykcji.

USA oświadczyły, że sankcje nie zostaną zniesione dopóki w pełni nie zostaną wdrożone uzgodnienia z Mińska, dotyczące zawieszenia broni w konflikcie na wschodzie Ukrainy.

d6vbcf5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6vbcf5
Więcej tematów