Trwa ładowanie...

Rzecznik Praw Dziecka zaniepokojony deklaracją LGBT+. "Może naruszać konstytucję"

Rzecznik Praw Dziecka wezwał Rzecznika Praw Obywatelskich do interwencji ws. deklaracji LGBT+ wprowadzonej w warszawskich szkołach. Zdaniem Mikołaja Pawlaka, może ona naruszać konstytucyjne prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami.

Rzecznik Praw Dziecka zaniepokojony deklaracją LGBT+. "Może naruszać konstytucję"Źródło: iStock.com, fot: joegolby
d3am24f
d3am24f

Pawlak prosi RPO Adama Bodnara o zajęcie stanowiska wobec działań prezydenta Warszawy, "który podpisał 18 lutego 2019 r. deklarację LGBT+". Zaoferował mu także podjęcie wspólnych działań, które mają zmierzać do "ochrony prawa do wychowania dzieci przez ich rodziców zgodnie z własnymi przekonaniami".

Rzecznik Praw Dziecka powołuje się na art. 48 ust. 1 konstytucji, który gwarantuje rodzicom prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. - Wychowanie to powinno uwzględniać stopień dojrzałości dziecka, a także wolność jego sumienia i wyznania oraz jego przekonania - tłumaczy.

Mikołaj Pawlak twierdzi, że przyjęta przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego deklaracja LGBT+ łamie prawa rodziców. - Pod pozorem realizacji szczytnych haseł tolerancji i zakazu dyskryminacji w sferze wychowania dzieci narzuca ona ogółowi rodziców ideologię afirmowaną jedynie przez wąską grupę społeczną - twierdzi RPD.

d3am24f

Przypomnijmy, podpisana 18 lutego deklaracja LGBT+ dotyczy programów nauczania warszawskich szkół. Dokument budzi kontrowersje, gdyż jest oparty o standardy WHO, które zakładają edukację seksualną od najmłodszych lat. Prezydent Trzaskowski tłumaczy, że podpisanie deklaracji LGBT+ "ma na celu bezpieczeństwo i ochronę osób LGBT przed przemocą i nienawiścią", w tym uczniów należących do mniejszości seksualnych.

Źródło: Radio Zet

Zobacz także: Karykatura Kaczyńskiego w Dusseldorfie. Reakcja Tarczyńskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3am24f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3am24f
Więcej tematów