Trwa ładowanie...

Rzecznik praw dziecka wybrany niezgodnie z prawem? PiS się nie zawahał

W piątek Sejm powołał nowego rzecznika praw dziecka. Został nim Mikołaj Pawlak. Problem w tym, że jak twierdzi opozycja, nowy rzecznik nie spełnia ustawowych warunków do pełnienia tej funkcji.

Share
Rzecznik praw dziecka wybrany niezgodnie z prawem? PiS się nie zawahałŹródło: PAP, fot: Bartłomiej Zborowski
d2w2240

- Czy osoba niespełniająca warunków i kryteriów może ubiegać się o stanowisko? Może, jeśli jest z PiS. Tym bardziej źle świadczy o nim samym to, że robi to wiedząc, iż łamie przepisy i prawo - ironizowała podczas sejmowego wystąpienia Magdalena Kochan z PO.

O co chodzi? Jak przypomina "Fakt.pl" kandydat na rzecznika praw dziecka powinien mieć minimum pięcioletnie doświadczenie w pracy z dziećmi lub na ich rzecz. Tymczasem Pawlak takiego doświadczenia nie ma.

Wnioskodawcy zaliczyli mu jednak w poczet doświadczenia w pracy z dziećmi lub na ich rzecz ponaddwuletnie szefowanie departamentem spraw rodzinnych w Ministerstwie Sprawiedliwości oraz pięć lat pracy adwokackiej przy sądzie biskupim, gdzie zajmował się rozwodami kościelnymi.

Zobacz także: Arłukowicz: PiS zlekceważył aferę w KNF. Komisja śledcza jest kwestią czasu.

Mimo tych wątpliwości za kandydaturą Mikołaja Pawlaka zagłosowało 230 posłów, a 185 było przeciw. Teraz jego kandydaturą zajmą się senatorowie.

Źródło: "Fakt"

d2w2240
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2w2240
d2w2240
Więcej tematów