Trwa ładowanie...
d2yghn7
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rzecznik Pentagonu: chińskie myśliwce przechwyciły amerykański samolot

• Rzecznik Pentagonu poinformował o incydencie nad Morzem Południowochińskim
• Jak powiedział, chińskie myśliwce przechwyciły amerykański samolot zwiadowczy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chiński myśliwiec sfotografowany przez załogę amerykańskiego samolotu
Chiński myśliwiec sfotografowany przez załogę amerykańskiego samolotu (AFP, Fot: DoD)
d2yghn7

Dwa chińskie myśliwce przechwyciły nad Morzem Południowochińskim amerykański samolot zwiadowczy - poinformował w środę Departament Obrony USA.

Rzecznik Pentagonu powiedział, że do tego incydentu doszło w międzynarodowej przestrzeni powietrznej. Podkreślił, że chińskie maszyny "niebezpiecznie zbliżyły się" do amerykańskiego samolotu zwiadowczego, który wykonywał "rutynowy lot patrolowy" nad Morzem Południowochińskim.

Od dłuższego czasu między obu mocarstwami rośnie napięcie na obszarze Morza Południowochińskiego. Waszyngton zarzuca Pekinowi agresywną politykę w tym rejonie.

d2yghn7

Chiny roszczą sobie prawa do kluczowych obszarów i wysp na Morzu Południowochińskim, budują także sztuczne wyspy, na których rozmieszczają instalacje wojskowe, a także starają się ograniczyć prawa do żeglugi na Morzu Południowochińskim.

Władze w Pekinie oskarżają USA o zwiększenie liczby patroli na Morzu Południowochińskim i ćwiczeń wojskowych w Azji.

d2yghn7

Podziel się opinią

Share

d2yghn7

d2yghn7
Więcej tematów