Trwa ładowanie...

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ ostro o katastrofie smoleńskiej. Posypały się komentarze polskich polityków

• Maria Zacharowa na Facebooku zasugerowała, że "Polacy chcą zwrotu tupolewa, aby szukać w nim dowodów na udział Rosji w katastrofie"

• Głupi wpis MSZ Rosji - skomentował to w TVN24 Sławomir Neumann (PO)

• Adam Kwiatkowski z Kancelarii Prezydenta dodał, że "wpis jest nie na miejscu"

Share
Rzeczniczka rosyjskiego MSZ ostro o katastrofie smoleńskiej. Posypały się komentarze polskich polityków
Źródło: PAP/EPA, fot: Artyom Korotayev/TASS
d1bi3v8

Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa zapytała na swoim profilu na Facebooku, po co Polsce wrak tupolewa, który rozbił się 10 kwietnia w Smoleńsku. Według niej, Polacy mogą chcieć szukać w nim dowodu na udział Rosji w katastrofie. Była to odpowiedź na słowa polskiego ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego, o tym, że "zwrot wraku byłby szansą na poprawienie stosunków polsko-rosyjskich".

- Głupi wpis MSZ Rosji, ale też minister Waszczykowski wielokrotnie dał do zrozumienia, że ten wrak już w Polsce jest, że już właściwie wszystko będzie załatwione, natomiast nic nie jest. To jest dyplomacja na bardzo żenującym poziomie - powiedział w "Kawie na ławę" w TVN24 Sławomir Neumann z Platformy Obywatelskiej. - Myślę, że ten wpis jest nie na miejscu - dodał z kolei Adam Kwiatkowski z Kancelarii Prezydenta.

- Skandaliczne słowa. Przypominam, że sekcje zwłok w Rosji w sprawie smoleńskiej były fałszowane, dlatego muszą być przeprowadzone jeszcze raz - oburzenia nie krył Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości. Agnieszka Ścigaj (Kukiz'15) dodała, że "ten wrak powinien być u nas od samego początku".

d1bi3v8

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ: panie Waszczykowski, na tym polega problem

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ odniosła się do niedawnej wypowiedzi ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego, który skomentował słowa Władimira Putina dot. stosunków między polska i Rosją. Polski minister oświadczył, że Polska oczekuje od Rosji zwrotu wraku Tu-154M i zniesienia sankcji gospodarczych.

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ w reakcji na wypowiedź ministra Waszczykowskiego zapytała, czy zniesienie sankcji i zwrot wraku to już wszystkie żądania Polski czy też wszystkie w tej chwili. "Panie Waszczykowski, problem polega na tym, że lista żądań wobec Rosji co roku jest inna, a my ciągle coś jesteśmy Polsce winni i za każdym razem coś innego" - napisała na swojej stronie w internecie Marija Zacharowa.

Przedstawicielka rosyjskiej dyplomacji wyrzuca Polakom, że choć Rosja zrobiła po katastrofie smoleńskiej wszystko, żeby pokazać, iż - jak to ujęła "wasza tragedia jest naszą tragedią", to w zamian została "nagrodzona podejrzeniami i oskarżeniami".

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1bi3v8

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bi3v8
d1bi3v8
Więcej tematów