Trwa ładowanie...

Rząd Niemiec zdecydował. Chodzi o przywileje dla zaszczepionych

Rząd w Niemczech zdecydował ws. przywilejów dla osób zaszczepionych przeciwko koronawrusowi. Projekt rozporządzenia został przyjęty, teraz czeka na akceptację w parlamencie.
Share
Rząd Niemiec zdecydował. Chodzi o przywileje dla zaszczepionych
Rząd Niemiec zdecydował. Chodzi o przywileje dla zaszczepionychŹródło: PAP, Fot: PAP, EPA
d3j5vw0

Rząd Niemiec przyjął projekt ws. przywilejów dla osób zaszczepionych przeciwko koronawirusowi. Głosowanie miało miejsce we wtorek 4 maja.

Niemcy decydują. Chodzi o przywileje dla zaszczepionych

Teraz sprawa poluzowania restrykcji dla tych, którzy przyjęli szczepionkę na COVID, trafi do niemieckiego parlamentu.

d3j5vw0

Jeżeli Bundestag i Budesrat również przyjmą rozporządzenie, zaszczepione osoby będą mogły cieszyć się m.in. przywróceniem praw w sferze kontaktów społecznych i swobody przemieszczania.

Koronawirus. Druzgocący raport nt. Polski. Bolesław Piecha komentuje

Warto nadmienić, że rozporządzenie i idące za nim benefity dla zaszczepionych będą dotyczyły tylko tych osób, które zostaną zaszczepione w pełni.

d3j5vw0

Niemcy a koronawirus. Przywileje dla zaszczepionych? Są krytycy

Sprawa przywilejów dla tych, którzy przyjęli szczepionkę na COVID, już teraz budzi spore emocje.

- Nie powinno się wykonywać drugiego kroku przed pierwszym. Zanim zostaną wprowadzone ulgi dla zaszczepionych, musi zostać opracowany jednolity certyfikat świadczący o tym, że przyjęli szczepionkę - mówiła w rozmowie z dziennikarzami grupy Funke Ute Teichert, przewodnicząca Federalnego Stowarzyszenia Lekarzy Publicznej Służby Zdrowia.

Koronawirus w Niemczech stopniowo zaczyna odpuszczać. Berliński Instytut im. Roberta Kocha podał, że liczba nowych zakażeń koronawirusem ostatniej doby to 7534. Oznacza to, że jest to o blisko 3400 mniej przypadków niż tydzień wcześniej. Od początku epidemii koronawirusa w Niemczech wirusem SARS-CoV-2 zakaziło się 3 439 730. Zmarło blisko 85 tys. osób.

Szczepionkę na COVID w Niemczech przyjęło już około 28 proc. populacji. W pełni zaszczepione jest około 8 proc. Niemców.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3j5vw0

Podziel się opinią

Share
d3j5vw0
d3j5vw0
Więcej tematów