Trwa ładowanie...
dtd6bhg

Rząd Chin zabronił pokazywania wizerunków homoseksualistów w telewizji

Chiński rząd zabronił pokazywania wizerunków homoseksualistów w telewizji jako część narodowej akcji mającej na celu ograniczenie „treści wulgarnych, niemoralnych i niezdrowych”.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rząd Chin zabronił pokazywania wizerunków homoseksualistów w telewizji
(Fotolia)
dtd6bhg

W dokumencie można wyczytać m.in. że „żaden serial telewizyjny nie powinien pokazywać nienormalnych relacji seksualnych, takich jak kazirodztwo, relacje między osobami tej samej płci, napaści na tle seksualnym, wykorzystania seksualnego, perwersji seksualnych, przemocy seksualnej i innych”

Raport został umieszczony na stronie Stowarzyszenia Producentów Seriali Telewizji Chińskiej już 31 grudnia 2015 roku, jednak mocno zainteresowano się nim dopiero w zeszłym tygodniu, po tym jak zaprzestano transmisji przez Internet popularnego serialu “Addicted Heroin” – traktującego o relacjach między osobami tej samej płci.

W związku z akcją zawrzało w mediach społecznościowych: „W którym roku my żyjemy, skoro wciąż otwarcie dyskryminujemy homoseksualizm?” – pyta jeden z niezadowolonych internautów. Inny dodaje, że jest to „bestialstwo”.

dtd6bhg

Nowe przepisy przestrzegają także przed pokazywaniem nieletnim treści takich jak: palenie, picie alkoholu, bijatyki oraz noszeniu nietypowych i ekstrawaganckich ubrań. Ponadto raport zabrania pokazywania czarów, reinkarnacji, oraz wiary w moce nadprzyrodzone.

Chińscy producenci seriali zostali poproszeni o aktywne promowanie treści zatwierdzonych w raporcie. Programy powinny „promować tradycję chińską”, „szerzyć pozytywną energię”, oraz „pomagać w osiąganiu Chińskiego Snu”.

dtd6bhg

Podziel się opinią

Share
dtd6bhg
dtd6bhg
Więcej tematów