Trwa ładowanie...
rpo

Ryszard Terlecki: PiS ma kandydata na Rzecznika Praw Obywatelskich

Kandydatem PiS na Rzecznika Praw Obywatelskich będzie wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk - przekazał Ryszard Terlecki.
Share
Ryszard Terlecki
Ryszard TerleckiŹródło: PAP
d14weta

W mediach padały nieoficjalnie nazwiska możliwych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości na Rzecznika Praw Obywatelskich. PiS jednak niczego nie potwierdzało. Impas dobiegł końca dzięki wypowiedzi Ryszarda Terleckiego.

Jak przekazał w Radiu Wnet, kandydatem PiS na Rzecznika Praw Obywatelskich będzie wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk. - Kandydatura ta zostanie zgłoszona w najbliższych dniach. Mamy nadzieję, że uda się uzyskać większość - stwierdził.

Przypomnijmy, że Sejm dwa razy odrzucił kandydaturę Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz. Zgłosiły ją z kolei kluby opozycyjne, a poparcie dla niej wyraziło ponad 1 tys. organizacji społecznych.

d14weta

Piotr Wawrzyk, który może zastąpić Adama Bodnara, jest posłem i wiceministrem spraw zagranicznych. - Poseł, ale można powiedzieć, że mało polityczny, bardziej sprawny urzędnik i prawnik. Taka osoba, która - wydaje mi się - nie powinna wzbudzać jakichś nadzwyczajnych kontrowersji i sprzeciwów opozycji - ocenił Terlecki.

Adam Bodnar nie chciał odnieść się do sprawy. Z kolei Marek Sawicki zapowiedział, że Wawrzyk nie uzyska poparcia w Senacie senatorów PSL, bo "to człowiek nie najwyższych lotów" i "zdradził PSL". Głos zabrał też wicerzecznik PiS.

Termin na ponowne zgłaszanie kandydatów na nowego Rzecznika Praw Obywatelskich wyznaczono na 29 grudnia.

d14weta

Koronawirus z Polsce i na świecie. Zobacz mapę. Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d14weta

Podziel się opinią

Share
d14weta
d14weta
Więcej tematów