WP

Ryszard Terlecki o ZNP. "Reprezentacja opozycji politycznej"

Rząd nie może się porozumieć ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego. PiS twierdzi, że nauczyciele dostali już podwyżki i zapewnia, że będzie ich nawet więcej. Ryszard Terlecki podczas dyskusji na ten temat powiedział wprost, co sądzi o związkowcach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ryszard Terlecki nie ma najlepszego zdania o ZNP
Ryszard Terlecki nie ma najlepszego zdania o ZNP (East News, Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)
WP

- 1000 zł podwyżki na raz rząd nie jest w stanie wysupłać, ale podwyżki rozmaite już były, rozmaite propozycje dla nauczycieli się pojawiają - zapewniał we wtorek w Sejmie Ryszard Terlecki. Wicemarszałek Sejmu podkreślił, że liczy na zdrowy rozsądek członków Związku Nauczycielstwa Polskiego.

- Myślę, że oceniając nastroje społeczne i stosunek obywateli do proponowanego strajku, też będą skłonni do poważnych rozmów - uznał I dodał, że jego zdaniem ZNP to "reprezentacja opozycji politycznej".

WP

Związek zapowiedział ogólnopolski strajk nauczycieli na 8 kwietnia. Na 1 kwietnia przełożono rozmowy rządu z ZNP.

Rada Dialogu Społecznego z udziałem nauczycieli zakończyła się bez porozumienia. Wicepremier Beata Szydło zaproponowała przyspieszenie podwyżek, ale ZNP nie przyjęło tej propozycji.

W poniedziałek ZNP ogłosiło wyniki referendów strajkowych w szkołach. Do sporu zbiorowego weszło ponad 85 proc. szkół i placówek edukacyjnych. - Za strajkiem opowiedziało się od 85 do 90 proc. zatrudnionych tam nauczycieli i innych pracowników – stwierdził przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz.

WP

Zobacz także: Adam Bielan atakuje prezesa ZNP

Źródło: polsatnews.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP