Trwa ładowanie...
d408ggw

Ryszard Terlecki o Kukiz'15. "Zastanawiamy się, czy podtrzymywać ich istnienie"

Szef klubu parlamentarnego PiS potwierdził plotki krążące od tygodni - PiS wspiera klub Kukiz'15, bo widzi w nim koalicjanta w przyszłej kadencji. Pomoc udzielana ugrupowaniu Pawła Kukiza przynosi jednak odwrotny skutek. Jego posłowie chcą przejść do PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ryszard Terlecki nie owija w bawełnę - Kukiz'15 jest zdany na łaskę PiS
Ryszard Terlecki nie owija w bawełnę - Kukiz'15 jest zdany na łaskę PiS (PAP, Fot: Radek Pietrusza)
d408ggw

- Kukiz, wymieniany jako nasz koalicjant, rozsypuje się. Do mnie przychodzą posłowie od Kukiza i aplikują o przyjęcie ich do klubu PiS - powiedział Ryszard Terlecki na antenie Radia Kraków.

Jak zdradził wicemarszałek Sejmu, w PiS nie podjęto jeszcze decyzji, co zrobić z posłami, którzy chcą opuścić ugrupowanie Kukiza. - Zastanawiamy się, czy podtrzymywać istnienie Kukiz'15, czy zgodzić się na to, że jego posłowie przejdą do nas - powiedział Terlecki.

Kukiz'15 na łasce PiS. Terlecki nie owija w bawełnę

Szef klubu parlamentarnego PiS stwierdził, że szukanie potencjalnych koalicjantów na drugą kadencję jest trudne. - Trudno nam wypatrzeć poważnych polityków, z którymi można planować działania rządu. Nastawiamy się na samodzielne rządzenie - powiedział polityk.

d408ggw

Zobacz też: PiS kusi Kukiza? Marek Jakubiak odsłania kulisy

Terlecki zdradził, że w PiS czekają na rozwój sytuacji partii PSL. - Nie wiedzą co robić. Iść z koalicją, co da im pewną ilość mandatów, czy narażać się na nieprzekroczenie progu? Obserwujemy tę dyskusję - powiedział. Jak dodał, porozumienie z Waldemarem Pawlakiem (namawia Ludowców do zbliżenia z PiS) byłoby trudne, ale nie niemożliwe W przypadku gdyby prezesem PSL pozostał Władysław Kosiniak-Kamysz, pola do współpracy nie ma.

Czytaj też: Polacy zabrali głos. Kukiz'15 wchodzi do Sejmu, Platforma odrabia straty
Paweł Kukiz: Gdyby PRL się skończył, Miller i Cimoszewicz nie byliby w Europarlamencie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d408ggw

Podziel się opinią

Share

d408ggw

d408ggw
Więcej tematów