Trwa ładowanie...

Ryszard Petru stoi za debatą ws. Polski w europarlamencie 13 grudnia?

Inicjatorem debaty na temat Polski, która odbędzie się 13 grudnia, są europejscy liberałowie, czyli Porozumienie Liberałów i Demokratów na rzecz Europy (ALDE). Wśród nich Ryszard Petru.

Share
Ryszard Petru stoi za debatą ws. Polski w europarlamencie 13 grudnia?
Źródło: PAP, Fot: Wojciech Pacewicz
d1ecv7i

Jak dowiedziało się radio RMF FM, decyzję o kolejnej debacie w sprawie Polski podjęli europejscy liberałowie razem z Ryszardem Petru podczas kongresu ALDE, który odbywał się w Warszawie w dniach 1-3 grudnia.

Rozmówcy radia komentują, że Petru zależy na przywodzeniu polskiej opozycji.

d1ecv7i

ALDE przesłało oświadczenie, w którym tłumaczy powody debaty. Wśród nich jest między innymi "sparaliżowany Trybunał Konstytucyjny". "Publiczne media są w pełni pod kontrolą polityczną, a media prywatne pod rosnącą presją finansową" - czytamy w oświadczeniu.

Zwracają też uwagę na ustawę o zgromadzeniach publicznych. Mylą się jednak, gdy informują, że ustawa ta została "przyjęta w zeszłym tygodniu", bo ustawa wciąż jest procedowana.

W czwartek kierownictwo PE zdecydowało, że debata odbędzie się 13 grudnia, w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w naszym kraju.

Debata rozpocznie się od przedstawienia sytuacji w Polsce przez Komisję Europejską. Przyjęcie rezolucji nie jest planowane.

d1ecv7i

oprac. Katarzyna Bogdańska

Zobacz także:

d1ecv7i

Podziel się opinią

Share
d1ecv7i
d1ecv7i
Więcej tematów