Trwa ładowanie...

Ryszard Petru pierwszy raz oficjalnie o swoim związku ze Schmidt

Na konwencji Nowoczesnej Ryszard Petru zapowiedział, że jeśli dojdzie do władzy, zlikwiduje program 500+. – Jest nie do utrzymania. Proponujemy rodzinom obniżenie podatków na każde dziecko – mówił lider ugrupowania. W tle kampanii internauci zwrócili uwagę na okładkę poniedziałkowego wydania "Wprost". Petru po raz pierwszy oficjalnie mówi w tygodniku o swoim związku z partyjną koleżanką Joanną Schmidt.

Ryszard Petru pierwszy raz oficjalnie o swoim związku ze SchmidtŹródło: Wprost
d1q6gk8
d1q6gk8

Hasło Konwencji to "Lepsza Polska - cała naprzód". Gośćmi konwencji są politycy PO Andrzej Halicki, Jan Grabiec oraz Róża Thun, a także Jacek Protasiewicz z Unii Europejskich Demokratów i Janusz Onyszkiewicz.

- Polska została napadnięta, a agresorem okazał się rząd – mówił na konwencji lider Nowoczesnej Ryszard Petru. - Nie jesteśmy koniunkturalni. Nie zmienimy poglądów pod wpływem sondaży – dodał, mając zapewne na myśli PO, która w ostatnim czasie zmieniła zdanie m.in. ws. uchodźców, a wcześniej w sprawie programu 500+.

Historia związku Petru i Schmidt:

Koniec 500+

Szef Nowoczesnej zapowiedział, że jego ugrupowanie nie utrzyma tego wsparcia dla rodzin. – 500+ nie pomaga samotnym matkom, a pomaga zamożnym rodzinom. W tej formie program jest nie do utrzymania. Proponujemy program "aktywna rodzina". To radykalna obniżka podatków na każde dziecko, zaczynając od pierwszego. Każdy kto ma dziecko, zapłaci podatek niższy o 3 tys. zł za każde dziecko. W przypadku trójki dzieci będzie to 9 tysięcy – mówił Petru. Dodał, że program będzie dla ludzi do pierwszego progu podatkowego.

d1q6gk8

Szef Nowoczesnej zapowiedział też, że jeśli Nowoczesna wygra wybory, w razie konieczności Polska przyjmie wraz ze swoimi partnerami z Unii Europejskiej uchodźców uciekających przed wojną.

Internauci zwrócili uwagę, że w dniu, gdy Nowoczesna przedstawia swój program, na okładce tygodnika pojawia się lider ugrupowania ze swoją partyjną koleżanką i jednocześnie życiową partnerką. – Wyborców poruszyła historia moja i Joanny. Ale nie ma co rozgrywać́ tego PR-owo – powiedział Petru w wywiadzie dla tygodnika.

Parytety i edukacja seksualna

Joanna Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej na konwencji zapowiedziała finansowanie programu in vitro z budżetu państwa, likwidację zapisów o kauzuli sumienia dla lekarzy, parytety na stanowsikach kierowniczych w administracji rzadowej i spółkach Skarbu Państwa oraz edukację seksualną w szkołach. - Nowoczesna jest kobietą - mówiła posłanka. - Jeszcze będzie normalnie. Obiecuję - dodała. Scheuring-Wielgus zaapelowała także do Jacka Kurskiego, by w związku z protestami artystów dotyczacymi festiwalu w Opolu, zrezygnował z funkcji szefa TVP.

Szefowa klubu parlamentarnego Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer zapowiedziała pomoc dla związków jednopłciowych. - Państwo ma obowiązek dbać o szczęście wszystkich Polaków. Nowoczesna wprowadzi związki partnerskie - mówiła.

d1q6gk8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q6gk8
Więcej tematów