Trwa ładowanie...
d2fntwy
Ryszard Petru: oczekuję jasnej deklaracji od Grzegorza Schetyny

Ryszard Petru: oczekuję jasnej deklaracji od Grzegorza Schetyny

Ryszard Petru pyta Grzegorza Schetynę o koalicję z Kukiz'15. Zaznaczył, że sprawa byłaby jasna, gdyby lider PO jednoznacznie zadeklarował, że taka koalicja jest niemożliwa. Sam nie wykluczył możliwości wspólnych list z PO w wyborach samorządowych, ale stawia warunek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2fntwy

- Mam wrażenie, że z Kukiz'15 może być podobnie, jak z Jobbikiem na Węgrzech, gdzie Victor Orban hodował skrajnie prawicową, nacjonalistyczną partię polityczną – mówił Ryszard Petru w #dzieńdobryWP.

Według lidera Nowoczesnej największym przeciwnikiem dla opozycji nie jest wcale PiS, ale koalicja tej partii z Kukiz'15. Jeśli PiS po wyborach straci większość to będzie mógł rządzić razem z Kukiz'15, który w wielu sprawach zgadza się z partią Jarosława Kaczyńskiego.

d2fntwy

Dlatego Ryszard Petru oczekuje od Grzegorza Schetyny jasnej deklaracji ws. ewentualnej koalicji PO-Kukiz'15. – Gdyby Schetyna powiedział jednoznacznie "nie" to byłaby jasna sytuacja – mówił lider Nowoczesnej.

Ocenił też, że PO nie jest przeciwnikiem dla jego formacji, ale konkurentem. – Apteki ze sobą konkurują, ale razem były przeciwko ustawie "apteka dla aptekarza". Tak samo powinno być z opozycją – przekonywał Ryszard Petru.

Jednak nie chciał dać jasnej deklaracji, czy w ramach współpracy będą wspólne listy w wyborach. Warunkiem jest minimum programowe pomiędzy Nowoczesną a PO. Ale zdaniem Ryszarda Petru Platforma ściga się z PiS na populistyczne hasła.

d2fntwy

Podziel się opinią

Share
d2fntwy
d2fntwy
Więcej tematów