Trwa ładowanie...

Ryszard Petru nie wystartuje w wyborach. Podjął decyzję ws. kariery

Ryszard Petru zdecydował. - Nie wystartuję w jesiennych wyborach parlamentarnych - oświadczył w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną". Jaki ma plan na karierę? Wszystko wskazuje na to, że wróci do biznesu.

Share
Ryszard Petru nie wystartuje w wyborach. Podjął decyzję ws. karieryŹródło: Agencja Gazeta, fot: Adam Stępień
d25svbp

Znany ekonomista, twórca Nowoczesnej oraz Teraz! wycofuje się z życia politycznego. Dlaczego? Jak przyznaje Petru, nie chce "przykładać ręki do uchwalania kolejnych ustaw niszczących gospodarkę".

- Dla naszego elektoratu ważniejsze jest zwycięstwo nad PiS niż program gospodarczy - mówi w rozmowie z "DGP".

- Nie jestem w stanie przeciwstawić się tendencjom populistycznym tak skutecznie, jak bym chciał - dodaje.

Zobacz także: Ostra wymiana zdań z Cymańskim. Poszło o rekordową podwyżkę ZUS

Co więcej, Ryszard Petru wydał oświadczenie w sprawie sowjego odejścia z polityki.

Nowoczesna, Teraz! - tak wyglądała kariera polityczna Petru

W sierpniu 2015 roku zarejestrowana została partia polityczna Nowoczesna, na której czele stanął Ryszard Petru. W wyborach parlamentarnych nowa partia okazała się czwartą siłą w Sejmie, wprowadzając na Wiejską 28 posłów. Potem Petru stopniowo tracił pozycję w Nowoczesnej: najpierw ustąpił z funkcji przewodniczącego klubu poselskiego następnie utracił przywództwo w tym ugrupowaniu, by w maju 2018 roku ostatecznie opuścić szeregi partii.

Z kolei fromacja Teraz! powstała w połowie listopada 2018 roku. Petru wraz z Joanną Scheuring-Wielgus założyli w Sejmie trzyosobowe koło poselskie. Trzecią w kole jest Joanna Mihułka (do niedawna Schmidt). Program Teraz! zakładał m.in. wprowadzenie 16-procentowego podatku liniowego, likwidację zakazu handlu w niedzielę oraz rejestrację związków partnerskich.

d25svbp

Może Koalicja Europejska?

Warto przypomnieć, że w połowie czerwca Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła, że m.in. ugrupowanie Teraz! nie złożyło sprawozdań finansowych w odpowiednim terminie. Dlaczego?

– Z powodu przedłużającego się procesu zmiany nazwy partii z Liberalno-Społeczni na Teraz!, a - co się z tym wiąże - braku możliwości utworzenia rachunku bankowego, w marcu organy partii podjęły decyzję o likwidacji partii Liberalno-Społeczni i powołania od nowa partii Teraz!, już z nową nazwą: Teraz Ryszarda Petru – mówił w rozmowie z reporterem WP, Michałem Wróblewskim, Ryszard Petru.

Dodał wówczas, że nie wyklucza startu z list Koalicji Obywatelskiej. – Na wysokie miejsce Rysiek u nas szans nie ma. Moim zdaniem on jesienią w ogóle nie wystartuje - mówił anonimowo jeden z członków PO.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Dziennik Gazeta Prawna"

d25svbp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25svbp
Więcej tematów