Trwa ładowanie...

Ryszard Petru: nie wierzymy w zabobony

Ryszard Petru zorganizował krótką konferencję prasową przed drzwiami pokoju Klubu Nowoczesnej. Ogłosił tam "dekalog Nowoczesnej", czyli spis zasad, którymi będzie się kierowało jego ugrupowanie. Oświadczył też: " jesteśmy klubem, który nie wierzy w zabobony". Tym samym odniósł się do pokoju, który otrzymał jego klub, noszący miano "pokoju przeklętego".
Share
Ryszard Petru
Ryszard PetruŹródło: PAP, Fot: Paweł Supernak
d1tm018

Podobno sejmowy pokój numer 143 to miejsce przeklęte i nie pomógł nawet ksiądz z kropidłem, bo prawie każdy, kto w nim ląduje, błyskawicznie znika ze sceny politycznej - informowały wcześniej media.

* Na drzwiach pokoju, lider Nowoczesnej przykleił dekalog swojego ugrupowania.*

d1tm018

Nowoczesna rozpoczyna pierwszą kadencję w Sejmie. W swoich działaniach i pracach będziemy:
1. Zawsze kierować się interesem obywateli;
2. Konsekwentnie proponować swoją wizję nowoczesnego państwa i gospodarki;
3. Popierać obniżanie podatków i zwiększanie wolności gospodarczej;
4. Opowiadać się za wzmacnianiem pozycji Polski w Europie, a nie osłabianiem jej;
5. Wspierać rozwiązania zwiększające sprawność i jakość państwa;
6. Zwalczać przywileje władzy i grup społecznych;
7. Chronić neutralność światopoglądową państwa;
8. Racjonalnie, a nie ideologicznie podchodzić do problemów;
9. Poszukiwać rozwiązań, a nie wchodzić w spory;
10. Odważnie proponować rozwiązania, które mają sens i przynoszą skutek.

Poparcie dla obniżania podatków i zwiększania wolności gospodarczej, walka z przywilejami władzy i grup społecznych, ochrona neutralności światopoglądowej państwa - to niektóre z zasad "dekalogu Nowoczesnej", który ogłosił piątek w Sejmie jej lider Ryszard Petru.

Petru zapewnił na briefingu przed sejmowymi pomieszczeniami, w których będzie pracował klub jego partii, że Nowoczesna będzie opozycją konstruktywną a nie totalną. - Będziemy szukać porozumień tam, gdzie to jest możliwe, łącznie z Prawem i Sprawiedliwością; zakładam, że będzie możliwe dogadywanie się w niektórych sprawach gospodarczych - powiedział.

d1tm018

- Po pierwsze będziemy zawsze kierować się interesem obywateli, po drugie będziemy konsekwentnie promować wizję nowoczesnego państwa i nowoczesnej gospodarki, (po trzecie) popierać będziemy obniżanie podatków i zwiększanie wolności gospodarczej - zapewnił Petru, odczytując "dekalog Nowoczesnej".

Zapowiedział też, że Nowoczesna będzie opowiadać się za wzmocnieniem pozycji Polski w Europie, co - jak zaznaczył - nie oznacza "machania szabelką" tylko proponowanie konstruktywnych rozwiązań, które są korzystne i dla Polski i dla Europy.

- Będziemy wspierać rozwiązania, które zwiększają sprawność i jakość państwa, łącznie z przejrzystością. Im więcej przejrzystych, transparentnych przepisów i zasad funkcjonowania, tym mniej korupcji, tym bardzie obywatel czuje, że ma wpływ na to, jak działa państwo - mówił lider Nowoczesnej.

Zapowiedział walkę z przywilejami władzy i grup społecznych. - Będziemy chronić neutralność światopoglądową państwa. Nie chcemy żadnej wojny z Kościołem ani wojny religijnej, ale jednoznacznego oddzielenia Kościoła od państwa - powiedział.

d1tm018

Zapewnił też, że Nowoczesna będzie racjonalnie, a nie ideologicznie podchodzić do rozwiązywani problemów, a także zawsze będzie szukać rozwiązania problemu, a nie wchodzić w spory.

Według Petru w parlamencie dotychczas za dużo było podkreślania różnic, a tymczasem są takie sytuacje, kiedy zamiast podkreślania tego, co partie różni, lepiej znaleźć rozwiązanie, które wszystkich zaskoczy. Jak podkreślił, wymaga to jednak myślenia niestandardowego. - Po to tutaj jesteśmy, żeby myśleć niestandardowo; nie myśleć schematami sejmowymi - mówił.

- Będziemy odważnie promować rozwiązania, które mają sens i odnoszą skutek. Jesteśmy strasznie przeciwko wszystkiemu, co jest bez sensu. Będziemy się starać wnosić sens - zapewnił Petru, odczytując ostatnie z "przykazań", którymi będzie kierować się w Sejmie Nowoczesna.

d1tm018

Podziel się opinią

Share
d1tm018
d1tm018
Więcej tematów