Trwa ładowanie...

Ryszard Petru: Kukiz'15 jest na kolankach u prezydenta

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru nie wierzy we współpracę z Kukiz'15, choć chce budować wspólny front opozycji przeciwko wprowadzeniu zmian w sądownictwie. Jak podkreślił, tylko dzięki jedności opozycja może wygrać z PiS-em.

Share
Ryszard Petru: Kukiz'15 jest na kolankach u prezydentaŹródło: WP.PL
d28a6qp

- Kukiz'15 jest na kolankach u prezydenta. Nie ma szans. Nie oszukujmy się, Kukiz'15 jest przybudówką PiS-u, czasami głosuje przeciwko PiS-owi. We wszystkich kwestiach fundamentalnych są po stronie PiS-u - zauważył. - Może kilku posłów myśli inaczej, ale jak myśli inaczej, to wylatuje tak jak Liroy - powiedział Petru.

Petru zapowiedział w poniedziałek, że opozycja będzie chciała zablokować projekt ustawy Sądzie Najwyższym autorstwa PiS. - Trzeba zrobić wszystko, żeby zablokować tę ustawę, a na pewno opóźniać prace nad nią - oświadczył. Nie chciał ujawnić jak opozycja zamierza to zrobić. Uzależnił to od "sytuacji w Sejmie".

Według Petru byłoby "głupotą wyjawiać taktykę" na blokowanie ustawy, bo może w ten sposób uprzedzić rząd i Prawo i Sprawiedliwość, które mogłoby przeszkodzić opozycji w działaniach.

d28a6qp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28a6qp
d28a6qp
Więcej tematów