Trwa ładowanie...

Ryszard Kotys nie żyje – odszedł Marian Paździoch z serialu "Świat według Kiepskich"

Wielu Ryszard Kotys już zawsze będzie kojarzył się z rolą Mariana Paździocha w serialu "Świat według Kiepskich". Warto pamiętać, że był również reżyserem i scenarzystą. Odszedł w wieku 88 lat po ciężkiej chorobie.
Share
Ryszard Kotys nie żyje. Marian Paździoch nie wróci już na szklany ekran
Ryszard Kotys nie żyje. Marian Paździoch nie wróci już na szklany ekranŹródło: PAP, Fot: Stach Leszczyński
d2jlado

Ryszard Kotys odgrywał jedną z głównych ról w serialu "Świat według Kiepskich". Od 1999 roku wcielał się tam w rolę Mariana Paździocha i to właśnie ona przyniosła mu największy rozgłos. Niewiele brakowało, a Kotys mógłby zagrać główną rolę w tym serialu.

Warto jednak wspomnieć, że postać Mariana Paździocha była tylko jedną z dziesiątek ról, w które od 1954 roku wcielił Ryszard Kotys. Na szklanym ekranie pojawił się rok po ukończeniu Państwowej Wyższej Szkoły Aktorskiej w Krakowie.

Jego kariera aktorska trwała ponad 65 lat. W tym czasie wystąpił w ponad 40 serialach i 150 filmach fabularnych. Zawodowo związany był aż z jedenastoma teatrami. Występował w Kielcach, Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu, Białymstoku, Tarnowie, Opolu i w Łodzi. Ostatnim teatrem, w którym występował był Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi. Do decyzji o odejściu z teatru zmusił go pogarszający się stan zdrowia.

d2jlado

Ryszard Kotys i Dariusz Gnatowski nie żyją. Marian Paździoch i Arnold Boczek już nie wrócą

Ryszard Kotys to już kolejny aktor z obsady "Świata według Kiepskich", który odszedł w ostatnich miesiącach. 20 października informowaliśmy o śmierci Dariusza Gnatowskiego, który wcielał się w rolę Arnolda Boczka.

Dariusz Gnatowski zmarł w szpitalu w Krakowie. Początkowo jako przyczynę śmierci odtwórcy roli Arnolda Boczka podawano zapalenie płuc i niewydolność krążeniowo-oddechową. Krótko po tym przeprowadzone testy wykazały, że Dariusz Gnatowski był zakażony koronawirusem. Miał 59 lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2jlado

Podziel się opinią

Share
d2jlado
d2jlado
Więcej tematów