Trwa ładowanie...
d1znh2o
Ryszard Czarnecki u Jacka Żakowskiego: lepiej, że Polska jest w UE

Ryszard Czarnecki u Jacka Żakowskiego: lepiej, że Polska jest w UE

- Unia jest może dużo mniej funkcjonalnym tworem niż byśmy chcieli, ale jednak tworem, który w jakimś mierze ogranicza imperialne apetyty Rosji. Lider UE - Niemcy - powinny się dogadać z liderem nowej UE, jakim niewątpliwie jest Polska. I powinniśmy starać się Unię z tego kryzysu wyciągnąć - powiedział Ryszard Czarnecki z PiS w programie "WP rozmowa".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1znh2o

- Viktor Orban przemawiał wczoraj w Budapeszcie, obok stał prezydent Duda i kiwał głową. "My Węgrzy chcemy pozostać narodem europejskim, nie zaś mniejszością narodową w Europie". Jak pan to słyszy, to skóra panu cierpnie? - zapytał Ryszarda Czarneckiego prowadzący program "WP rozmowa" Jacek Żakowski.

- Na pewno krytykować nie będę - odpowiedział polityk PiS. - Generalnie powinniśmy szukać sojuszników wszędzie, a ich szukanie nie polega na ich krytykowaniu. Żeby było jasne - UE ma swoje liczne wady i grzechy, ale jest pewną wartością i warto jej bronić. Jest wartością, bo Polska nie leży na Marsie, nie jest Norwegią, która śpi na ropie. I lepiej, że Polska jest w UE - że jest inside, a nie outside - powiedział Czarnecki.

d1znh2o

- Unia jest może dużo mniej funkcjonalnym tworem niż byśmy chcieli, ale jednak tworem, który w jakimś mierze ogranicza imperialne apetyty Rosji. Lider UE - Niemcy - powinny się dogadać z liderem nowej UE, jakim niewątpliwie jest Polska. I powinniśmy starać się UE z tego kryzysu wyciągnąć. To leży w interesie krajów członkowskich, w tym Polski, a więc w tej kwestii mam nieco inną opinię niż premier Orban, ale na pewno nie będę go krytykował - powiedział polityk PiS.

Zobacz cały odcinek programu "WP rozmowa":

d1znh2o

Podziel się opinią

Share

d1znh2o

d1znh2o
Więcej tematów