Trwa ładowanie...
d1huero

Ryszard Czarnecki: niektórym politykom umiera mózg

Ryszard Czarnecki skomentował słowa Emmanuela Macrona. Prezydent Francji stwierdził, że warto rozmawiać z Moskwą bez USA, bo "mózg NATO umarł". - Mózg umiera raczej niektórym politykom - powiedział eurodeputowany PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ryszard Czarnecki skrytykował Emmanuela Macrona za chęć zbliżenia z Rosją
Ryszard Czarnecki skrytykował Emmanuela Macrona za chęć zbliżenia z Rosją (East News, Fot: Ludovic Marin/AFP,Tomasz Jastrzębowski/REPORTER)
d1huero

Ryszard Czarnecki przekonywał, że słowa Macrona o śmierci NATO i odwracanie się od USA jest niebezpieczne dla Polski i godzi w relacje euroatlantyckie. Europoseł PiS zapewnił, że NATO ma się dobrze, a Rosja od zawsze gra na rozbicie jedności świata zachodniego.

- Marzeniem Rosji jest rozmawianie nie tyle z UE co osobno z poszczególnymi krajami. Nie ma co ułatwiać Rosji zadania - powiedział na antenie Polskiego Radia.

Ryszard Czarnecki o wyroku TSUE. "Liczymy, że nie złamie traktatu"

Czarnecki skomentował też nadchodzący wyrok TSUE. Sędziowie unijnego trybunału mają orzec, czy reforma polskiego KRS nie uzależniła tej izby od polityków. - Wierzymy, że Trybunał Sprawiedliwości UE nie złamie traktatu o Unii Europejskiej - powiedział europoseł PiS. Polityk podkreślił, że traktat lizboński gwarantuje państwom członkowskim UE suwerenność w kwestiach wymiaru sprawiedliwości.

d1huero

Zobacz też: Jacek Sasin się zdenerwował. Tak odpowiedział prezydentowi Francji

Czarnecki zabrał też głos ws. Senatu. Eurodeputowany zapewnił w rozmowie z "Rzeczpospolitą", że Zachodu nie interesuje, kto w Polsce ma przewagę w izbie wyższej. Polityk wytknął PO, z której szeregów wywodzi się marszałek Senatu Tomasz Grodzki, że jeszcze kilka lat temu chciała likwidować tę izbę. - Jak widać, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia - powiedział.

Czytaj też: Ryszard Czarnecki zapytany o czeską polityk. "Jaka jest? Brunetka"
Emmanuel Macron o NATO. "Umiera mózg"

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1huero

Podziel się opinią

Share

d1huero

d1huero
Więcej tematów