Trwa ładowanie...
d3k9k9o
Ryszard Czarnecki: minister Streżyńska nie była powodem dyscyplinowania ministrów

Ryszard Czarnecki: minister Streżyńska nie była powodem dyscyplinowania ministrów

- Jak premier ułoży sobie współpracę w rządzie to jest to jej sprawa. Ważne, żeby to wszystko hulało – tak Ryszard Czarnecki skomentował nowe zasady w rządzie. Wszystkie prace legislacyjne i przekazy medialne mają przechodzić przez kancelarię premier. Europoseł odniósł się też do dyscyplinowania ministrów. Stwierdził, że minister Streżyńska jest oceniania po jej osiągnięciach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3k9k9o

Według Ryszarda Czarneckiego spotkanie premier z wojewodami i ministrami jest rzeczą naturalną, a dyscyplinowanie swoich współpracowników jest na świecie pewną normą. Zapewnił też, że spotkanie nie odbyło się z powodu minister Anny Streżyńskiej, która przyznała, że nie zgadza się ze wszystkimi decyzjami rządu. Europoseł tłumaczy tę wypowiedź małym doświadczeniem politycznym.

- Myślę, że na pierwszym miejscu jest fachowcem, a na drugim miejscu politykiem. Nie ma takiego doświadczenia politycznego, więc jej wypowiedzi różnią się od słów innych polityków – powiedział Ryszard Czarnecki. Dodał, że rząd ocenia minister cyfryzacji przez pryzmat jej kompetencji, doświadczenia i osiągnięć w ministerstwie.

Ryszard Czarnecki odniósł się do informacji o nowym zasadach w rządzie. Wszystkie prace legislacyjne i przekazy dnia mają przechodzić przez kancelarię premier. Według europosła jest to decyzja zależąca od premier. Przyznał, że jeśli pracowałby w rządzie to poddałby się tej procedurze, choć niechętnie.

d3k9k9o

Podziel się opinią

Share

d3k9k9o

d3k9k9o
Więcej tematów