Trwa ładowanie...

Ryszard Czarnecki broni marszałka Kuchcińskiego. "Prawa nie złamał"

- Jestem politykiem i rozumiem decyzję polityka, który ze względów politycznych, a nie formalno-prawnych taką decyzję podejmuje. Pan marszałek Kuchciński prawa nie złamał - przyznał w rozmowie z TVN24 Ryszard Czarnecki. Europoseł PiS przy okazji skrytykował poprzednią ekipę rządzącą.

Share
Ryszard Czarnecki broni marszałka Kuchcińskiego. "Prawa nie złamał"
Źródło: East News, Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
d2mhuc3

- Pan marszałek Kuchciński nie robił niczego innego, niż jego poprzednicy, niż premier Tusk na przykład - stwierdził Czarnecki. Według eurodeputowanego marszałek Sejmu "podjął decyzję odważną, trudną". - Uważam, że należy mu za to podziękować - powiedział. - Marszałek Kuchciński podał się do dymisji i to zamyka sprawę - dodał.

W rozmowie z TVN24 Ryszard Czarnecki skorzystał z okazji i skrytykował poprzednią koalicję PO-PSL. - Pan marszałek Kuchciński korzystał z samolotów rządowych tak, jak wcześniej korzystał pan premier Tusk, pan marszałek Borusewicz i szereg innych osób, które pełniły funkcje pierwszej, drugiej czy trzeciej osoby w państwie, czyli prezydenta, marszałka Sejmu, marszałka Senatu czy Prezesa Rady Ministrów. Odbywało się to na tych samych zasadach - oceniał europoseł.

d2mhuc3

Przyznał, że członkowie PiS "prawo mówić o jego poprzednikach na tej funkcji, ale także o premierze Tusku, który korzystał z samolotu nagminne".

Zobacz także: Kolejna bolesna porażka Szydło w PE. Neumann nie zostawia na niej suchej nitki

Przypomnijmy: Marek Kuchciński na konferencji prasowej w siedzibie PiS w czwartek poinformował, że odejdzie ze stanowiska. To pokłosie tzw. afery samolotowej. W dziennikarskim śledztwie wykazano, że marszałek latał kilkadziesiąt razy do rodzinnego Rzeszowa. Na pokładzie towarzyszyła mu rodzina, a także członkowie PiS.

d2mhuc3

- W dniu jutrzejszym zamierzam złożyć rezygnację - powiedział Kuchciński. Podkreślił przy tym, że "nie złamał prawa". Wytłumaczył, że rezygnuje z funkcji, bo opinia publiczna źle go ocenia.

Głos po marszałku wziął prezes PiS. - Podtrzymuję stanowisko, że marszałek nie złamał prawa. Ale skoro państwo najwyraźniej mają inne zdanie, to mogę powiedzieć, że decyzja pana marszałka jest związana z naszym hasłem: słuchać Polaków - stwierdził Jarosław Kaczyński.

O konferencję pytany był w Sejmie także Czarnecki. Reporter TVN24 dopytywał europosła, czy dymisja 2. osoby w państwie była wymuszona przez lidera Zjednoczonej Prawicy. - Nie będę tego komentował . Pan prezes Kaczyński znany jest z tego, że jest surowy także dla swoich, ale taki po prostu jest i myślę, że to dobrze, że taki jest - podkreślił Czarnecki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: TVN24

d2mhuc3

Podziel się opinią

Share
d2mhuc3
d2mhuc3
Więcej tematów