Trwa ładowanie...

Rysownik przypomniał karykaturę Kaczyńskiego sprzed roku. "Prorocza"

Znany karykaturzysta Henryk Sawka około rok temu przerobił fotografię Jarosława Kaczyńskiego, na którym był ubrany w przeciwdeszczową pelerynę w polskich barwach. Jak twierdzi rysownik, dziś jego dzieło jest jeszcze bardziej aktualne niż wtedy, gdy powstało.
Share
Karykatura dotyczy stosunku PiS do UE
Karykatura dotyczy stosunku PiS do UEŹródło: PAP
d3g2gqz

"Ja wiedziałem, że tak będzie". Ponad rok temu po założeniu przez Prezesa biało-czerwonej peleryny zrobiłem taką oto (proroczą jak się okazało) przeróbkę" - czytamy na Twitterze Sawki.

Na obrazie widzimy Kaczyńskiego, który jest odziany w pelerynę w "unijnych" barwach. Zdaniem rysownika, PiS zmieniło retorykę na bardziej proeuropejską. Po wypowiedzi Andrzeja Dudy, który nazwał UE "wyimaginowaną wspólnotą", przyszedł czas na zmianę frontu. Symptomem nowej linii PiS mogą być słowa Mateusza Morawieckiego, który w sobotę nazwał "bijącym sercem Europy".

d3g2gqz

Rysunek powstał na podstawie zdjęcia Joachima Brudzińskiego z wakacji Jarosława Kaczyńskiego, który pozował do niego w biało-czerwonej pelerynie. Wodoszczelne odzienie szybko stało się hitem wśród internautów. Zainteresowanie "patriotycznymi pelerynami" wychwyciła "Gazeta Polska Codziennie", która dodała je do warszawskiej edycji dziennika przed świętem niepodległości w 2017 roku.

Zobacz także: Pawlak z Hofmanem przeszli na zieloną stronę mocy. PiS został po czarnej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3g2gqz

Podziel się opinią

Share
d3g2gqz
d3g2gqz
Więcej tematów