Trwa ładowanie...
dpvxza6

Rutkowski apeluje do osób mających łodzie i pontony o pomoc w poszukiwaniach Ewy Tylman

Krzysztof Rutkowski chce, aby w sobotnią akcję poszukiwawczą ciała Ewy Tylman w Warcie włączyli się wszyscy poznaniacy, zwłaszcza ci, którzy mają ponton, łódź lub są płetwonurkami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dotychczasowe poszukiwania nie przyniosły rezultatu.
Dotychczasowe poszukiwania nie przyniosły rezultatu. (WP, Fot: Zenon Kubiak)
dpvxza6

Cały czas nie wiadomo, co się stało z Ewą Tylman. 26-latka zaginęła w nocy z 22 na 23 listopada i do tej pory nie ustalono nawet ostatecznie, czy żyje czy nie. Prokuratura i policja przyjęły wersję, że kobieta zginęła, a jej zwłoki znajdują się w Warcie. W tej sprawie aresztowano Adama Z., który feralnej nocy towarzyszył poznaniance. Usłyszał zarzut zabójstwa z zamiarem ewentualnym. Jego udział w śmierci kobiety ciągle jest niejasny – nie wiadomo, czy wepchnął Ewę Tylman do wody czy sama wpadła do wody, a Adam Z. nie usiłował jej pomóc. Aresztowany cały czas zmienia swoją wersję zdarzeń, a śledczym cały czas nie udało się odnaleźć ciała, co powinno dać ostateczną odpowiedź na pytanie, co feralnej nocy stało się nad Wartą.

Chociaż cały czas trwają intensywne przeszukiwania rzeki, w które w sumie zaangażowano już 130 strażaków, 18 łodzi, w tym takie wyposażone w sonary, do tej pory nie dały one rezultatu.

Własne poszukiwania prowadzi też zatrudnione przez rodzinę Ewy Tylman biuro detektywistyczne Krzysztofa Rutkowskiego, który w środę zwołał kolejną konferencję prasową, na której zapowiedział, że w sobotę przeprowadzi akcję, która „mocno zaskoczy policję”.

dpvxza6

Co miał na myśli, wyjaśnił w nocy na swoim Facebooku, gdzie zaapelował do wszystkich mieszkańców i innych osób poruszonych zaginięciem 26-latki o pomoc w poszukiwaniach.

- Jeżeli ktokolwiek z Was chce się zaangażować w poszukiwania Ewy przy/na Warcie w Poznaniu zapraszam w najbliższą sobotę (12.12.2015 r.) o godz. 9. Wspólnie według planu przeszukamy okolice z lądu i wody – zapowiedział Rutkowski. – Zapraszam również wszystkich, którzy dysponują łodziami/pontonami motorowymi wraz z patentem sternika oraz osoby związane są klubem płetwonurków, które mają doświadczenie jak i stosowne uprawnienia – dodał.

Profil znanego właściciela biura detektywistycznego lubi na Facebooku blisko 100 tysięcy osób. Apel o pomoc w poszukiwaniach w ciągu 12 godzin udostępniło ponad 850.

Zgłoszenia przyjmuje pod numerem telefonu 507 444 899 Piotr Szatkowski, koordynator z biura Rutkowskiego.

dpvxza6

- Telefon dzwoni praktycznie cały czas. Dzwonią ludzie nie tylko z Poznania, przed chwilą odebrałem m.in. telefon z Wrocławia – mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Szatkowski. – Na razie dzwonią osoby, które chcą pomóc w poszukiwaniach na nadbrzeżu. Nie było jeszcze telefonu od kogoś, kto np. zadeklarowałby, że ma własną łódź – dodaje.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dpvxza6

Podziel się opinią

Share
dpvxza6
dpvxza6
Więcej tematów