Trwa ładowanie...

Ruszyły zapisy na szczepienia m.in. dla 30-latków. Są zakłócenia systemu

W środę o godzinie 24.00 otworzyła się rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 m.in. dla osób w wieku 30-39 lat, które pomiędzy styczniem a marcem 2021 r. wyraziły chęć przyjęcia preparatu. Jak zarejestrować się na szczepienie i jak sprawdzić, czy wystawione zostało e-skierowanie?

Share
Ruszyła rejestracja na szczepienia dla 30-latków
Ruszyła rejestracja na szczepienia dla 30-latkówŹródło: EASTNEWS, Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER
d3r0ctq

Rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób w wieku 30-39 lat, które wyraziły chęć szczepienia pomiędzy styczniem a marcem 2021 roku, rozpoczęła się w środę o północy. Ze względu na duże zainteresowanie szczepieniami, serwery mogą być przeciążone. Pojawiają się doniesienia o tym, że system nie ładuje się na różnych etapach rejestracji.

Od północy na szczepienie rejestrować się mogą także kolejne roczniki - osoby urodzone w 1978 i 1979 roku.

d3r0ctq

"Od kilku minut na szczepienie zgłasza się kolejna grupa pacjentów. Osoby z roczników 1978-1979 mogą już korzystać z e-rejestracji. Równolegle wystartowała także rejestracja pacjentów 30+, którzy wypełnili formularz zgłoszenia chęci zaszczepienia" - napisał na Twitterze szef KPRM Michał Dworczyk.

Osoby z przedziału wiekowego 30+, które od stycznia do marca nie wyraziły chęci zaszczepienia, muszą poczekać na uruchomienie rejestracji dla swoich roczników.

"Ze względu na duże zainteresowanie serwisem możliwość logowania jest w tej chwili ograniczona" - takie komunikaty pojawiły się u niektórych użytkowników po próbie ustalenia terminu szczepienia.

WP
Ze względu na duże zainteresowanie szczepienia są ograniczenia w dostępności strony do rejestracjiŹródło: WP, Fot: WP

Szczepienia przeciw COVID-19 dla 30-latków. Jak sprawdzić e-skierowanie?

Ja sprawdzić, czy wystawione zostało e-skierowanie na szczepienie? Przede wszystkim należy zalogować się na swoje Internetowe Konto Pacjenta na stronie www.pacjent.gov.pl.

d3r0ctq

Tam - jeżeli e-skierowanie wystawiono - na stronie głównej pojawi się powiadomienie z ikonką dzwonka oraz informacją o treści "wystawiono e-skierowanie na szczepienie przeciw COVID-19. Zarejestruj się na wizytę szczepienną". Następnie należy kliknąć w znajdujący się obok przycisk "zobacz". Wówczas powinno pojawić się skierowanie wraz z kodem.

Szczepienia na COVID-19 dla 30-latków. Jak się zapisać?

Jak zapisać się na szczepienie? Można zarejestrować się kilkoma sposobami, np. dzwoniąc na całodobową infolinię pod numerem 989.

Zapisać się można także za pośrednictwem internetu, korzystając z serwisu e-Rejestracji i Internetowego Konta Pacjenta. Możliwe jest również wysłanie wiadomości SMS na numer 880-333-333, a także zapisanie się osobiście w punkcie szczepień.

Zastrzyki przeciw COVID-19 wykonuje się preparatami firm Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca i Johnson&Johnson. Preparaty trzech pierwszych firm są dwudawkowe, a szczepionka Johnson&Johnson - jednodawkowa.

Obostrzenia zostaną poluzowane? "Czasami te decyzje są błędne"

Źródło: Wiadomości WP

d3r0ctq

Przeczytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3r0ctq

Podziel się opinią

Share
d3r0ctq
d3r0ctq
Więcej tematów