Trwa ładowanie...
d2vjpi2

Ruszył największy festiwal folkloru w Europie. Tydzień Kultury Beskidzkiej potrwa do niedzieli

Do 2 sierpnia potrwa Tydzień Kultury Beskidzkiej, czyli największa impreza folklorystyczna w Europie. W Żywcu, Wiśle, Szczyrku i Oświęcimiu wystąpi łącznie kilkadziesiąt zespołów ze wszystkich stron świata.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ruszył największy festiwal folkloru w Europie. Tydzień Kultury Beskidzkiej potrwa do niedzieli
(Facebook / Tydzień Kultury Beskidzkiej)
d2vjpi2

TKB to jedna z największych imprez folklorystycznych w świecie. Na "deskach" całego regionu wystąpi ponad 100 zespołów pieśni i tańca z ok. 30 państw różnych kontynentów.

Jak przekazali organizatorzy, do 2 sierpnia swoje ludowe tradycje będzie pokazywało 4 tys. tancerzy, śpiewaków i muzyków. Razem będzie ponad 50, kilkugodzinnych wieczornych koncertów na dużych plenerowych estradach, odbywających się równocześnie w kilku miejscowościach.

Jednak, by dojechać na tak wielką imprezę, trzeba się liczyć z utrudnieniami komunikacyjnymi. Część remontowanych dróg na czas festiwalu będzie otwartych.

- Funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego będą cały czas monitorować i kierować ruchem, by umożliwić komfortowy przejazd - mówi Rafał Domagała z cieszyńskiej policji. - Jezdnie mają swoją ograniczoną przepustowość, tak samo jak liczba miejsc parkingowych - dodaje.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2vjpi2

Podziel się opinią

Share
d2vjpi2
d2vjpi2
Więcej tematów