"To Sebastian z Oświęcimia". Sławomir Nitras przerwał dziennikarzowi TVN24
Rozpoczął się drugi Campus Polska Przyszłości. Przebieg imprezy promowanej przez Rafała Trzaskowskiego relacjonuje na żywo stacja TVN24. Podczas transmisji widzowie mogli zobaczyć posła KO Sławomira Nitrasa, który przerwał występującemu na antenie dziennikarzowi. Polityk przedstawił niespodziewanego gościa.
Pierwszy dzień Campusu pokazuje na wizji m.in. stacja TVN24. Jeszcze przed oficjalnym startem imprezy, chwile po godz. 17, o wydarzeniu opowiadał widzom będący na miejscu Radomir Wit. W pewnej chwili relację dziennikarza przerwał polityk Koalicji Obywatelskiej Sławomir Nitras.
Poseł postanowił przekazać widzom, że w Campusie bierze udział Sebastian Kościelnik, który w 2017 roku zderzył się z rządową limuzyną premier Beaty Szydło.
- To Sebastian z Oświęcimia. Człowiek, który spotkał samochód Beaty Szydło. My naprawdę nie wiedzieliśmy, że on się zgłosił - przekonywał na antenie Nitras.
Następnie poseł oddalił się od kamery, a dziennikarz TVN24 zapytał Kościelnika, dlaczego zdecydował się pojawić na tegorocznym Campusie. - Pomysł zrodził się z ciekawości. W zeszłym roku nie udało mi się zarejestrować ze względu na wyjazd. Teraz stwierdziłem, że chciałbym wziąć udział z uwagi na bardzo ciekawe postacie, które tu będą. Jest dużo warsztatów, panelów - wyjaśnił słynny "kierowca seicento".
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Zobacz też: "Kaczyński doskonale wie". Wrze po weselu człowieka Ziobry
Trwa Campus Polska Przyszłości. Nie zabraknie Tuska
Impreza, która tak jak rok temu, odbywa się w olszyńskim miasteczku akademickim Kortowo, potrwa do 31 sierpnia. W Campusie, którego organizatorem jest Fundacja Campus Polska Przyszłości, a inicjatorem prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wziąć udział ma 1300 młodych ludzi, czyli 30 procent więcej niż rok temu.
W wydarzeniu wezmą też udział m.in. ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski, Garri Kasparow, marszałek Senatu Tomasz Grodzki, a także ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce Anne Clunes, ambasadorzy: Szwecji Stefan Gullgren i Norwegii Anders H. Eide, były premier Belgii Guy Verhofstadt, polityk CDU pochodzenia polskiego Paul Ziemiak, b. premierzy: Jan Krzysztof Bielecki, Jerzy Buzek, Marek Belka, Ewa Kopacz, prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, a także naukowcy, dziennikarze, pisarze, politycy z Polski, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Węgier i Słowacji.
Trzaskowski przekazał wcześniej, że na Campus zaprosił wszystkich liderów partii opozycyjnych, po to, by "budować zaufanie po stronie opozycji". Nie mógł przyjechać jedynie lider Nowej Lewicy, wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty. W campusowych debatach wezmą natomiast udział lider Polski 2050 Szymon Hołownia (w 2021 roku go nie było), prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz oraz przewodniczący PO Donald Tusk, którego debata z Trzaskowskim będzie jednym z ostatnich punktów Campusu.
Przeczytaj również: