Trwa ładowanie...
19-09-2014 12:38

Rusza Wrocławski Festiwal Gitarowy. Nie zabraknie wielkich mistrzów

W niedzielę rusza 17. edycja festiwalu Gitara+. Na początek koncert we wrocławskim klubie Impart da kanadyjski wirtuoz Jesse Cook.

Share
Rusza Wrocławski Festiwal Gitarowy. Nie zabraknie wielkich mistrzówŹródło: Facebook / Oficjalny Profil JesseCookHQ
d3m9ip3

21 września rozpocznie się 17. edycja Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego „Gitara +”, który gości corocznie najwybitniejszych wirtuozów gitary z całego świata. Ideą festiwalu jest zaprezentowanie różnych stylów muzycznych – od muzyki klasycznej do flamenco – i pokazanie, że muzyka gitarowa nie ma określonych granic stylistycznych. Festiwal jest unikatowym wydarzeniem w skali europejskiej, cechującym się wysokim poziomem artystycznym i bogatą tradycją.

Podczas tegorocznej edycji odbędzie się siedem koncertów oraz wydarzenia towarzyszące, takie jak muzyczne wystawy czy lekcje gry z mistrzami gitary. Festiwal rozpocznie w najbliższą niedzielę koncert Jesse’ego Cooka. Pochodzący z Kanady wirtuoz ma na swoim koncie 10 albumów oraz współpracę z B.B. Kingiem, Ray Charlesem czy Dianą Krall. We Wrocławiu wystąpi w klubie Impart o godzinie 16:00 i 19:30. Dodatkowy koncert to efekt ogromnego zainteresowania widzów występem wybitnego gitarzysty.

O godzinie 11:00, 21 września, organizatorzy zapraszają na spotkanie z Jesse Cookiem, które odbędzie się w Empiku w DH Renoma. Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się więcej o twórczości i planach artysty. Rozmowę z Cookie poprowadzi Jakub Żary.

d3m9ip3

27 września odbędzie się w CK Agora we Wrocławiu koncert poświęcony zmarłemu w 2014 r. Paco de Lucii – wielkiemu wirtuozowi gitary, częstemu gościowi Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego. 3 października organizatorzy zapraszają na koncert klasycznego duetu kanadyjsko-niemiecki Amadeus Guitar Duo.

Dzień później, 4 października, CK Agora zaprasza na mistrzowskie warsztaty gry z artystami z Amadeus Guitar Duo oraz Antonio Fruscellą. Po zakończeniu warsztatów odbędzie się koncert Sceny Młodych i występ „100 lat gitary”, stanowiący przegląd dorobku największych mistrzów gitarowych XX wieku.

7 grudnia, na zakończenie tegorocznej edycji festiwalu, zagra Tommy Emmanuel – australijski gigant gitary, który rocznie potrafi grać nawet 300 koncertów przy pełnej widowni. Emmanuel ma na swoim koncie 20 albumów i dwie nominacje do nagrody Grammy. We Wrocławiu posłuchać będzie można go we Wrocławskim Centrum Konferencyjnym, start koncertu o 18:00.

Przez szesnaście lat WFG „Gitara +” na scenach wystąpiło kilkaset muzyków solowych i zespołów. Do największych gwiazd imprezy należy zaliczyć nieżyjącego już Paco de Lucię, Chicka Coreę, Ala di Meolę czy Annę-Marię Jopek. Dyrektorem artystycznym Festiwalu jest Krzysztof Pelech.

d3m9ip3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3m9ip3
Więcej tematów