Trwa ładowanie...

Ruda Śląska. Pożar w kopalni Bielszowice. Ewakuowano 7 górników. Trwa akcja pożarnicza

Pożar w kopalni Bielszowice rozpoczął się ok. godziny 2 w nocy z niedzieli na poniedziałek. Do pożaru endogenicznego (wzrostu zawartości tlenku węgla w powietrzu) doszło na głębokości 840 metrów. Z powodu zagrożenia ewakuowano 7 górników.

Ruda Śląska. Pożar w kopalni Bielszowice. Ewakuowano 7 górników. Trwa akcja pożarniczaŹródło: East News, fot: Albin Marciniak
d3zaew7
d3zaew7

Pożar w kopalni Bielszowice w Rudzi Sląskiej pojawił się w rejonie likwidowanej ściany 502A w pokładzie 510. Niebezpieczeństwo odkryto 840 metrów pod ziemią. Poziom ten pełni funkcję wentylacyjno-wydobywczą. Ze względu na wzrost stężenia dwutlenku węgla w niebezpieczeństwie znalazło się siedmiu górników, których ewakuowano. Nikomu nic się nie stało.

Gaszenie pożaru będzie polegać na budowie tamy oraz wtłoczeniu odpowiednich gazów.

- Poza rejonem, w którym doszło do pożaru, nie ma zagrożenia. Kopalnia Bielszowice pracuje normalnie – mówił w rozmowie z Gazetą Wyborczą Tomasz Głogowski, rzecznik Polskiej Grupy Górniczej, do której należy kopalnia Bielszowice.

Od 1 do 2016 roku kopalnia Bielszowice wraz z kopalniami Halemba i Wirek Pokój tworzą jedną Kopalnię Węgla Kamiennego Ruda i należą do Polskiej Grupy Górniczej. Na terenie kopalni pracuje ok. 3 tys. osób.

Źródło: Gazeta Wyborcza, netTG.pl

d3zaew7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zaew7
Więcej tematów