Trwa ładowanie...
prezydent

Rubel zamiast dolara? Rosjanie mówią poważnie!

Rubel powinien być rezerwową walutą gospodarki światowej. Stwierdzenie takie padło z ust prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa w wywiadzie dla brytyjskiego dziennika "The Guardian".

Share
Rubel zamiast dolara? Rosjanie mówią poważnie!
Źródło: PAP/EPA
d3wr9s1

Zdaniem rosyjskiego przywódcy dolar jest faworyzowany. Miedwiediew uważa, że światowy system ekonomiczny powinien być w zrównoważony sposób oparty na czołowych gospodarkach i ich stabilnym wzroście oraz na zasadzie kilku walut rezerwowych.

Na tydzień przez szczytem G8, Miedwiediew skrytykował międzynarodowe instytucje finansowe i gospodarcze, uznając je za przestarzałe i niezdolne do uporania się z obecnymi problemami. Jego zdaniem, potrzebne są nowe mechanizmy ekonomiczne, w związku z czym Rosja przygotowała odpowiednie propozycje. Miedwiediew zaznaczył, że nie oznacza to rujnowania architektury budowanej przez dziesięciolecia, ale, jak podkreślił, trzeba ją zmodernizować.

Prezydent Rosji uważa, że należy przemodelować globalny system ekonomiczny, biorąc pod uwagę konsekwencje obecnego kryzysu kredytowego i przegrzania gospodarki światowej oraz gospodarek poszczególnych krajów.

d3wr9s1

Podziel się opinią

Share
d3wr9s1
d3wr9s1
Więcej tematów