Trwa ładowanie...
d3thoat

RPO o polskiej pomocy dla Polonii

Rzecznik Praw Obywatelskich profesor Andrzej Zoll powiedział we wtorek w Trzecim Programie Polskiego Radia, że nie powinniśmy obiecywać Polonii tego, czego nie jesteśmy w stanie zrealizować.

Share
d3thoat

Jego zdaniem, powinniśmy raczej pomagać Polakom, zwłaszcza na Wschodzie, w zajmowaniu lepszej pozycji w środowiskach, w których obecnie żyją, zwłaszcza poprzez zdobycie wykształcenia.

Byłoby to bardziej racjonalne niż sprowadzanie Polaków stamtąd do Polski, gdzie nie zawsze potrafią dać sobie radę i często są rozczarowani - podkreślił Andrzej Zoll.

We wtorek w Senacie odbędzie się uroczyste posiedzenie poświęcone polityce państwa wobec Polaków za granicą. Polonia - powiedział Andrzej Zoll - może być znakomitym ambasadorem Polski w stosunkach z innymi państwami.

W rozmowie z radiową Trójką, Andrzej Zoll dodał, że zdecydowanie nie zgadza się z wypowiedziami prezesa Kongresu Polonii Amerykańskiej Edwarda Moskala i mimo że będzie obecny na posiedzeniu Senatu, to - jak to określił - będzie miał inne obowiązki, gdy będzie przemawiał Edward Moskal. (and)

d3thoat

Podziel się opinią

Share
d3thoat
d3thoat
Więcej tematów