Trwa ładowanie...
d30wfs7

RPO: największa porażka - trudny dostęp do sądu

Rzecznik Praw Obywatelskich, profesor Andrzej Zoll powiedział w środę, że jego największą porażką jest fakt, iż nie udało się ułatwić obywatelom dostępu do sądu.

d30wfs7
d30wfs7

Profesor Zoll podkreślił w Sygnałach Dnia w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że od 1989 roku nie udało się zreformować polskiego sądownictwa. W obecnym systemie rzadko udaje się rozstrzygnąć sprawę w rozsądnym terminie. Andrzej Zoll dodał, że do tej pory nie przeprowadzono poważnej dyskusji, jak ma wyglądać nasze sądownictwo.

Zdaniem Rzecznika, w Polsce jest za dużo różnych przepisów, które są w dodatku zbyt skomplikowane. Tworzone prawo jest niskiej jakości, zawodzi też jego egzekucja.

Wśród innych spraw, których nie udało mu się załatwić, Rzecznik wymienił trudny dostęp obywateli do usług medycznych. Ogólnie jednak profesor Zoll uznał swą działalność za skuteczną - powiedział, ze udaje mu się załatwić ponad połowę zgłaszanych do niego spraw.

Andrzej Zoll powiedział, że zlecenie Polsce zorganizowania szóstej międzynarodowej Konferencji Rzeczników Praw Obywatelskich jest wyrazem uznania dla działalności tego urzędu w naszym kraju.

Trzydniowa konferencja rozpoczyna się w środę w Krakowie. Jej głównymi tematami będą: działalność rzeczników w sytuacjach ekstremalnych, skuteczność ich pracy i działania na rzecz uchodźców.(ck)

d30wfs7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30wfs7
Więcej tematów