Trwa ładowanie...
d112rok
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozpędzona ciężarówka wjechała w ludzi na jarmarku w Nantes

Dziesięć osób zostało rannych, w tym dwie ciężko, gdy w tłum na jarmarku bożonarodzeniowym w Nantes w zachodniej Francji w poniedziałek wjechała furgonetka - poinformowały źródła policyjne. Według prokuratury w Nantes nie można mówić o akcie terrorystycznym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rozpędzona ciężarówka wjechała w ludzi na jarmarku w Nantes
(PAP/EPA, Fot: Marc Roger)
d112rok

Chodzi o "izolowane działanie", a nie o "akt terrorystyczny" - oświadczyła prokurator Brigitte Lamy. Dodała, że kierowca to 37-letni mężczyzna urodzony w mieście Saintes w zachodniej Francji.

Wcześniej źródło w policji poinformowało, że kierowca furgonetki po incydencie zadał sobie dziewięć ciosów nożem i jest ciężko ranny. "Obecnie żadne zeznania świadków nie wskazują, by miał on motywy religijne" - powiedziało agencji AFP to źródło.

Kierowca wjechał w stoisko, przy którym serwowane było grzane wino i przed którym było wielu ludzi - powiedział jeden ze świadków.

d112rok

To kolejny taki incydent we Francji. W niedzielę w Dijon we wschodniej części kraju mężczyzna z zaburzeniami psychicznymi, który od 2001 roku wielokrotnie był hospitalizowany, wjeżdżał samochodem w pieszych z okrzykiem "Allah Akbar" (Bóg jest wielki). Ranił 13 osób.

Premier Francji Manuel Valls oświadczył w poniedziałek wieczorem, że "wszyscy są zaniepokojeni tą serią tragedii". Wezwał obywateli, by zachowali spokój oraz czujność. Do Nantes udał się szef MSW Francji Bernard Cazeneuve.

W minioną sobotę inny mężczyzna, 20-latek pochodzący z Burundi, również krzycząc "Allah Akbar" zaatakował nożem policjantów na komisariacie w Joue-les-Tours w środkowo-zachodniej Francji. Zanim został zastrzelony, ranił trzech funkcjonariuszy. Policja sądzi, że atak ten był motywowany radykalnym islamem, a takie przekonania napastnik przejął kilka lat temu od brata.

d112rok

Podziel się opinią

Share

d112rok

d112rok
Więcej tematów