Trwa ładowanie...

Rozmowy ostatniej szansy Kosiniaka-Kamysza i Hołowni. PSL przerywa milczenie

- Nie wierzę, że Polska 2050 powie, że czegoś nie akceptuje – mówi Wirtualnej Polsce Marek Sawicki. To odpowiedź posła PSL na deklarację Pauliny Hennig-Kloski, która w programie "Tłit" przyznała, że Trzecia Droga poróżniła się w sprawie współpracy z AgroUnią. Ludowcy chcą współpracy z Michałem Kołodziejczakiem, ale Polska 2050 to wyklucza. Władysław Kosianiak-Kamysz i Szymon Hołownia planują rozmowy ostatniej szansy.

Marek Sawicki zapowiada w WP rozmowy Władysława Kosiniaka-Kamysza i Szymona HołowniMarek Sawicki zapowiada w WP rozmowy Władysława Kosiniaka-Kamysza i Szymona HołowniŹródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d31empd
d31empd

Patryk Michalski, dziennikarz Wirtualnej Polski: Polska 2050 wyklucza współpracę z AgroUnią, wy chcecie ich na wspólnej liście, co wywołało wewnętrzny kryzys. Jaka będzie przyszłość Trzeciej Drogi?

Marek Sawicki, poseł PSL, Trzecia Droga: Jestem zdumiony, że dopatruje się pan we mnie proroka. Wierzę, że w najbliższych godzinach albo dniach spotkają się Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia, jeszcze raz przejrzą umowę koalicyjną, w której jest jasno zapisane, że obie partie prezentują po połowie kandydatów, mamy dwa niezależne sztaby wzajemnie się uzupełniające, niezależne finansowo. My realizujemy inkluzywność tego projektu i liczymy, że druga strona też będzie to robić. Chcę wyraźnie podkreślić, że wypowiedź Pauliny traktuję jako niezrozumienie tego, co zostało zapisane w umowie koalicyjnej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Trzecia Droga się rozpada? "Nie dostaliśmy pisma rozwodowego"

To jest wiceszefowa partii.

A to znaczy, że jest nieomylna?

d31empd

Nie, ale zakładam, że zna umowę koalicyjną i bierze odpowiedzialność za swoją deklarację, że w Trzeciej Drodze nie ma miejsca dla AgroUnii.

Ja jestem wiceprzewodniczącym klubu i nie stawiałbym się w roli polityka nieomylnego. To jest odczucie Pauliny Hennig-Kloski, a ja to oceniam inaczej.

Czyli nie wie pan, co się wydarzy z Trzecią Drogą?

Dzisiaj jestem przekonany, że projekt jest żywy, aktualny i zostanie zrealizowany. To jest koncepcja do której jestem przywiązany.

d31empd

Na sobotę zaplanowaliście Radę Naczelną PSL, która ma podjąć decyzję w sprawie formuły startu. Jaki dokładnie wniosek będzie poddany pod głosowanie?

Rada Naczelna może zostać powtórzona za tydzień albo dwa. Jeśli w sobotę będziemy gotowi podjąć decyzję w sprawie formuły startu w wyborach, to to zrobimy. Jeśli nie, odbędzie się kolejna Rada Naczelna.

Rozmawiacie z AgroUnią o wspólnym starcie?

Tak, to nie jest żadna tajemnica. W mojej ocenie ich środowisko będzie wzmocnieniem list, każde środowisko przychodzące do projektu Trzeciej Drogi daje efekt kuli śniegowej i informację do elektoratu, że to jest projekt rozbudowujący się.

d31empd

A co jeśli Polska 2050 powie "nie" współpracy z AgroUnią?

Nie wierzę w taki scenariusz i nie rozważam tego, że Polska 2050 powie, że czegoś nie akceptuje. Uważam, że Kosiniak-Kamysz i Hołownia są na tyle już doświadczonymi, dojrzałymi politykami, że wiedzą, co jest potrzebne temu projektowi.

Patryk Michalski, dziennikarz Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d31empd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31empd
Więcej tematów