Trwa ładowanie...
d1oei72

Rozmowa premiera Mateusza Morawieckiego z Angelą Merkel. Tematem szczyt Rady Europejskiej

Na godz. 16:30 zaplanowana jest rozmowa premiera Mateusza Morawieckiego z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Spotkanie w formie wideokonferencji dotyczyć ma ustaleń przed zbliżającym się szczytem Rady Europejskiej. Przywódcy porozmawiają o budżecie Wspólnoty i funduszu odbudowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Mateusz Morawiecki porozmawia z kanclerz Niemiec Angelą Merkel
Premier Mateusz Morawiecki porozmawia z kanclerz Niemiec Angelą Merkel (East News)
d1oei72

Podczas rozmów Mateusza Morawieckiego z Angelą Merkel jedną z omawianych kwestii ma być m.in. zaplanowany na drugą połowę lipca szczyt Rady Europejskiej. Politycy porozmawiają też o bieżących sprawach międzynarodowych.

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował także, że w środę premier Morawiecki odbędzie rozmowę z szefem Rady Europejskiej Charles'em Michelem.

"Premier będzie rozmawiał dzisiaj z przewodniczącym Charlesem Michelem m. in. o unijnym budżecie na lata 2021-27 oraz Europejskim Instrumencie na rzecz Odbudowy. 17-18 lipca odbędzie się szczyt Rady Europejskiej" - ogłosił Müller na Twitterze.

Koronawirus w Polsce i na świecie. 17 lipca szczyt Unii Europejskiej

Dwudniowy, nadzwyczajny szczyt Unii Europejskiej rozpocznie się 17 lipca. Przywódcy państw porozmawiają o budżecie Wspólnoty i funduszu odbudowy.

d1oei72

Sprawami poruszanymi na spotkaniu ma być m.in. wielkość funduszu odbudowy po pandemii koronawirusa, rabatów od składek do budżetu i warunków przyznawania wsparcia finansowego.

Państwa unijne wciąż są podzielone co do ostatecznego kształtu i wielkości nowego wieloletniego budżetu wspólnoty UE.

Według aktualnych założeń na wychodzenie z kryzysu związanego z koronawirusem Unia Europejska przeznaczyć ma 750 mld euro. 500 mln euro z tej kwoty stanowić mają dotację.

Wśród największych beneficjentów opracowywanego funduszu znaleźć mają się: Włochy, Hiszpania, Francja i Polska. Według wstępnych wyliczeń Polska może otrzymać ok. 63 mld euro.

d1oei72

Spotkanie Morawieckiego z Merkel. Niemcy przejmują przewodnictwo w UE

Od pierwszego lipca Niemcy przejmują przewodnictwo w Radzie Europejskiej, skupiającej 27 krajów członkowskich UE.

- Żyjemy w poważnych czasach - powiedziała w zeszłym tygodniu kanclerz Angela Merkel podczas spotkania z francuskim prezydentem Emmanuelem Macronem.

Zmiana przewodnictwa zbiega się w czasie z panującym na świecie i w Europie kryzysem, wywołanym przez epidemię koronawirusa.

d1oei72

Zobacz także: Aleksander Kwaśniewski o wyniku Andrzeja Dudy. "Tam wewnątrz jest duży zawód"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1oei72

Podziel się opinią

Share

d1oei72

d1oei72
Więcej tematów