Trwa ładowanie...
d477rvt
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozejm w Strefie Gazy przedłużony o 24 godziny

Zawieszenie broni w Strefie Gazy zostało przedłużone o kolejne 24 godziny - poinformowały w poniedziałek wieczorem źródła palestyńskie i izraelskie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Od 8 lipca zginęło ponad 2 tys. Palestyńczyków i 67 Izraelczyków
Od 8 lipca zginęło ponad 2 tys. Palestyńczyków i 67 Izraelczyków (PAP/EPA, Fot: Jim Hollander)
d477rvt

O przedłużeniu wygasającego w poniedziałek o godzinie 23 czasu polskiego rozejmu poinformował w Kairze jeden z palestyńskich negocjatorów. - Zawieszenie broni zostało przedłużone o 24 godziny na prośbę Egiptu, aby umożliwić dalsze negocjacje - potwierdził kilkadziesiąt minut później przedstawiciel Izraela.

W Kairze, przy mediacji Egiptu, toczą się pośrednie negocjacje między Palestyńczykami i Izraelczykami, których celem jest uzgodnienie trwałego zawieszenia broni w Strefie Gazy.

Według źródeł palestyńskich, od rozpoczęcia 8 lipca izraelskiej ofensywy na tym terytorium zginęło ponad dwa tysiące Palestyńczyków, w tym wiele kobiet i dzieci, a ponad 10 tysięcy zostało rannych.

Po stronie Izraela w czasie obecnego konfliktu śmierć poniosło 67 osób. Trzech cywilów, w tym obywatel Tajlandii, zginęło od palestyńskich pocisków. Izrael stracił też 64 żołnierzy, z których pięciu zginęło na skutek przypadkowego ostrzału ze strony własnych sił.

d477rvt

Podziel się opinią

Share

d477rvt

d477rvt
Więcej tematów