Trwa ładowanie...

Rozejm w Strefie Gazy przedłużony o 24 godziny

Zawieszenie broni w Strefie Gazy zostało przedłużone o kolejne 24 godziny - poinformowały w poniedziałek wieczorem źródła palestyńskie i izraelskie.

Share
Rozejm w Strefie Gazy przedłużony o 24 godziny
Źródło: PAP/EPA, fot: Jim Hollander
d2ja6g6

O przedłużeniu wygasającego w poniedziałek o godzinie 23 czasu polskiego rozejmu poinformował w Kairze jeden z palestyńskich negocjatorów. - Zawieszenie broni zostało przedłużone o 24 godziny na prośbę Egiptu, aby umożliwić dalsze negocjacje - potwierdził kilkadziesiąt minut później przedstawiciel Izraela.

W Kairze, przy mediacji Egiptu, toczą się pośrednie negocjacje między Palestyńczykami i Izraelczykami, których celem jest uzgodnienie trwałego zawieszenia broni w Strefie Gazy.

Według źródeł palestyńskich, od rozpoczęcia 8 lipca izraelskiej ofensywy na tym terytorium zginęło ponad dwa tysiące Palestyńczyków, w tym wiele kobiet i dzieci, a ponad 10 tysięcy zostało rannych.

Po stronie Izraela w czasie obecnego konfliktu śmierć poniosło 67 osób. Trzech cywilów, w tym obywatel Tajlandii, zginęło od palestyńskich pocisków. Izrael stracił też 64 żołnierzy, z których pięciu zginęło na skutek przypadkowego ostrzału ze strony własnych sił.

d2ja6g6

Podziel się opinią

Share
d2ja6g6
d2ja6g6
Więcej tematów