Trwa ładowanie...

Rozchwytywani absolwenci ze szkoły Ojca Rydzyka

• Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zajęła piąte miejsce w rankingu uczelni z programami magisterskimi, po ukończeniu których absolwenci bez problemów uzyskują posadę - pisze "Nasz Dziennik"
• Zestawienie obejmuje 232 uczelnie w Polsce

Share
Rozchwytywani absolwenci ze szkoły Ojca RydzykaŹródło: Fotolia
d1x7pvq

Badanie na grupie 130 tys. absolwentów studiów magisterskich z 2014 r. przeprowadziło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego - czytamy w artykule.

- Według raportu wskaźnik WWB, czyli średni iloraz ryzyka bezrobocia w powiecie zamieszkania absolwenta dla posiadaczy dyplomów studiów magisterskich na poziomie zaledwie 0,18 plasuje Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej na 5. miejscu wśród uczelni wyższych publicznych i niepublicznych (...) Średni czas poszukiwania pracy przez absolwentów WSKSiM od momentu uzyskania dyplomu wynosi 2,8 miesiąca - wyjaśnia dziennik.

Absolwenci toruńskiej wszechnicy to "osoby nie tylko świetnie merytorycznie przygotowane, ale co ważne, pełne zapału i chęci do pracy, co przejawia się w Parlamencie Europejskim - twierdzi prof. Mirosław Piotrowicz, poseł do PE, który jako pracodawca pracuje z dwoma akredytowanymi przy Parlamencie Europejskim absolwentami politologii WSKSiM".

d1x7pvq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1x7pvq
d1x7pvq
Więcej tematów