Trwa ładowanie...

Roszady w MON. Wiemy, co na to Duda

Kontakt nowego szefa MON Mariusza Błaszczaka z prezydentem Andrzejem Dudą jest "bardzo dobry" - oznajmił prezydencki minister Andrzej Dera. Przekazał też stanowisko Andrzeja Dudy ws. zmian na stanowiskach wiceministrów obrony narodowej.

Roszady w MON. Wiemy, co na to DudaŹródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
d3sqtf8
d3sqtf8

Błaszczak na początku stycznia zastąpił na stanowisku szefa MON Antoniego Macierewicza. Odwołanie wzbudziło wiele emocji. Szybko pojawiły się głosy, że dymisję "wymusił" skonfliktowany od miesięcy z byłym ministrem prezydent Andrzej Duda.

I rzeczywiście, zmiana tonu wypowiedzi jest niebagatelna. - Panu prezydentowi zależy na dobrych relacjach z ministrem obrony narodowej, gdyż konstytucyjnie jest zwierzchnikiem sił zbrojnych. Ten kontakt jest bardzo dobry, relacje są bardzo dobre i myślę, że ta współpraca również będzie bardzo dobra - komentował Dera w TVP Info. Jak dodał, prezydent już kilkakrotnie spotkał się z nowym szefem MON.

Zmiana na stanowisku szefa resortu to nie wszystko. W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki odwołał dotychczasowych wiceszefów MON: Bartosza Kownackiego, Dominika Smyrgałę i Bartłomieja Grabskiego. Ich miejsce zajęli: Sebastian Chwałek i Marek Łapiński.

d3sqtf8

Odnosząc się do zmian, Dera powiedział, że minister "ma prawo dobierać sobie swoich współpracowników". - To jest normalny, naturalny proces, który w każdych rządach się odbywa i pan prezydent zupełnie ze spokojem patrzy na to, co się w tej chwili w Ministerstwie Obrony Narodowej dzieje, patrząc w tej perspektywie dobrej współpracy, dobrych relacji i wzmacniania w ten sposób bezpieczeństwa naszego kraju - powiedział.

Tak Duda dziękował Beacie Szydło. Zobacz przemówienie prezydenta:

d3sqtf8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sqtf8
Więcej tematów