Trwa ładowanie...

Rosyjskie wojska na granicy z Ukrainą. Kreml się tłumaczy

Ruch wojsk rosyjskich zauważono w regionie obwodu rostowskiego na południu Rosji. Obszar ten znajduje się blisko granicy Rosji z Ukrainą. Głos ws. ruchu wojsk zabrał rzecznik Kremla. Tłumaczenie jest zaskakujące.
Share
Rosyjska armia blisko granicy z Ukrainą
Rosyjska armia blisko granicy z UkrainąŹródło: East News
dzscx63

"Armia rosyjska przemieszcza się na terytorium rosyjskim, w tych kierunkach, które uważa za stosowne i w sposób, który uważa za właściwy, w celu zapewnienia solidnego bezpieczeństwa naszego kraju" - oświadczył Dmitrij Pieskow, rzecznik Kremla. Dodał również, że migracja rosyjskich wojsk nie powinna nikogo niepokoić.

Ponadto rzecznik zapewnił, że Rosja "zawsze z wielką uwagą odnosi się do własnego bezpieczeństwa", a także, że nie stanowi ona zagrożenia dla żadnego kraju na świecie, w tym również dla Ukrainy.

Konflikt Rosja-Ukraina trwa

O ruchu wojsk rosyjskich w regionie granicy z Ukrainą poinformował generał Rusłan Chomczak podczas nadzwyczajnej sesji parlamentu Ukrainy, poświęconej zaostrzaniu się sytuacji na wschodzie kraju. Przekazał on, że Rosja zwiększa liczbę swoich oddziałów przy ukraińskiej granicy.

dzscx63

Michał Dworczyk do dymisji? Wojciech Maksymowicz: potrafi przeprosić

Wojna na granicy ukraińsko-rosyjskiej trwa od 2014 roku. Siły ukraińskie ścierają się z rebeliantami wspieranymi przez Rosję. Szacuje się, że konflikt ten pochłonął ok. 13 tys. ofiar śmiertelnych.

Spotkanie Duda-Zełensky planowane na maj

W maju 2021 roku ma dojść do spotkania Andrzeja Dudy z Włodymyrem Zełenskim. Prezydent Ukrainy weźmie udział wraz z innymi europejskimi liderami w uroczystościach z okazji 230. rocznicy Konstytucji Polski.

Rewizyta Dudy może mieć miejsce w sierpniu, wtedy Ukraina będzie świętować 30-lecie niepodległości, a także inauguracyjny szczyt Krymskiej Platformy, której zadaniem ma być ochrona praw mieszkańców Krymu i "deokupacja" półwyspu.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dzscx63

Podziel się opinią

Share
dzscx63
dzscx63
Więcej tematów