Trwa ładowanie...

Rosyjskie Su-27 nad Bałtykiem. "120 incydentów"

Od początku roku rosyjskie myśliwce przechwytujące Su-27 Floty Bałtyckiej aż 120 razy startowały w tym roku, aby przechwycić obce jednostki w pobliżu obwodu kaliningradzkiego - poinformował resort obrony Rosji. Informację przekazano w związku z dużymi manewrami lotniczymi, które nad Bałtykiem przeprowadzili Rosjanie.

Rosyjskie Su-27 nad Bałtykiem. "120 incydentów"Źródło: Wikimedia Commons CC0
d39b9ma
d39b9ma

Rosjanie nie precyzują, o jakie incydenty chodziło. Wyjaśniono jedynie, że maszyny Floty Bałtyckiej podrywano w trybie alarmowym zarówno z powodu obcych samolotów, jak i jednostek nawodnych.

Ministerstwo poinformowało, że piloci Su-27 przeprowadzili właśnie w pobliżu obwodu kaliningradzkiego duże ćwiczenia, których celem było sprawdzenie umiejętności właśnie podczas "przechwytywania obcych obiektów". Każda z maszyn, które uczestniczyły w ćwiczeniach, musiała zbliżyć się do samolotu lub okrętu, który symulował maszynę innego państwa.

Zobacz też: Polskie F-16 w akcji

Piloci szkolili się również w poszukiwaniu jednostek powietrznych i nawodnych, które naruszyły granice kontrolowane przez Rosję w basenie Morza Bałtyckiego.

Innym punktem ćwiczeń było przeprowadzenie ataku, połączonego z manewrem uniku przed pociskiem powietrze-powietrze. Rosjanie sprawdzali też umiejętność działań w różnych warunkach atmosferycznych oraz loty w parach podczas walki.

W manewrach wzięło udział ponad 40 pilotów maszyn, które pełnią codzienną służbę nad obwodem kaliningradzkim.

d39b9ma
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39b9ma
Więcej tematów