Trwa ładowanie...
01-05-2016 16:57

Rosyjskie służby wysadziły nielegalny, muzułmański dom modlitwy

• W muzułmańskim domu modlitwy niedaleko Samary znaleziono materiały wybuchowe
• Policja rosyjska zdetonowała je wewnątrz budynku
• Budynek, który służył za miejsce spotkań ultrakonserwatywnych salafitów, nie był zarejestrowany jako oficjalny dom modlitwy

Rosyjskie służby wysadziły nielegalny, muzułmański dom modlitwyŹródło: rt.com
d1wgmox
d1wgmox

Jak poinformowała policja rosyjska, materiały wybuchowe znalezione w muzułmańskim domu modlitwy niedaleko miasta Samara, zostały zdetonowane wewnątrz budynku, ponieważ uznano je za zbyt niebezpieczne do transportu.

W budynku odnaleziono ponad kilogram materiałów wybuchowych nieznanego pochodzenia, a ponieważ służby uznały ich transport za zbyt ryzykowny, zostały one wysadzone w jego wnętrzu. W trakcie kontrolowanej eksplozji znacznemu uszkodzeniu uległ sam budynek.

Budynek, który służył za miejsce spotkań ultrakonserwatywnych salafitów, jak się okazało, nie był zarejestrowany jako oficjalny dom modlitwy. W momencie przeszukania w jego wnętrzu znajdowało się 53 mężczyzn. Wszyscy zostali zatrzymani. Według służb przynajmniej jeden z zatrzymanych promował Państwo Islamskie w Internecie.

Jak informuje Federalna Służba Bezpieczeństwa, w mieszkaniach zatrzymanych mężczyzn, po serii przeszukań znaleziono: broń, materiały wybuchowe granaty oraz amunicję.

d1wgmox
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wgmox
Więcej tematów